За підсумками першого півріччя 2015 року загальний обсяг реалізованої промислової продукції склав 63,2 млрд. грн., що становить 8,9 % обсягу реалізації по Україні. За цим показником область посідає третє місце серед регіонів України.
Підприємствами регіону вироблено 27,4 % загального обсягу електричної енергії в Україні, високовольтної апаратури – 75,1 %, сталі – 37,8 %, чавуну –17,6 %, прокату чорних металів – 30,5 %.
Індекс обсягу промислового виробництва за січень-червень 2015 року становив 94,3 %.
Зростання виробництва порівняно з січнем-червнем 2014 року відбулося у добувній промисловості і розробленні кар’єрів – на 4,4 %, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 4,9 %.
Збільшено обсяги виробництва на ряді провідних підприємств, зокрема: на ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» – у 1,8 рази, ПрАТ «Мелітопольський олійноекстракційний завод» – у 1,6 рази, АТ «Мотор-Січ» – у 1,4 рази, ДП «МІГ ремонт» – на 56,8 %, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» – на 29,5 %, ВАТ «ЗМК «Запоріжсталь» (сталі – на 0,2 %, чавуну – на 9,4 %).
Проте на загальну картину вплинуло скорочення обсягу промислового виробництва на багатьох підприємствах. Так, падіння зафіксовано у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів – на 1,9 %, у т.ч. через зменшення обсягів виробництва на ПАТ «Дніпроспецсталь», ПАТ «Запорізький завод феросплавів» та ще на ряді підприємств металургійного комплексу області через системні проблеми галузі: залежність від експортних ринків збуту; висока енерго- та матеріалоємність виробництва, дефіцит коштів для інвестицій у модернізацію основних фондів; низький внутрішній попит з боку будівельної галузі та машинобудування.
У галузі машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування, зниження відбулося на 13,6 %, що обумовлено скороченням виробництва на ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (на 52 %), ПАТ «Запоріжтрансформатор» (на 36 %), а також на інших підприємствах галузі у зв’язку зі зниженням попиту на продукцію, низьким рівнем конкурентоспроможності продукції, фінансовими проблемами виробників.
Також зменшилося виробництво коксу та продуктів нафтопереробки на 25,9 %, в основному через скорочення виробництва на ТОВ «РУСНВП «Агрінол», ТОВ «СП Юкойл» у зв’язку з проблемами забезпечення підприємств сировиною.
Виробництво хімічних речовин та хімічної продукції втратило 6 % через кризовий стан ПАТ «АЗМОЛ», нестабільну роботу ПрАТ «Завод напівпровідників» та скорочення виробництва на ЗДП «Кремнійполімер».
Енергетичним комплексом області за січень-червень 2015 року вироблено 22,6 млрд. кВт годин електроенергії, що на 0,9 % менше, ніж за січень-червень 2014 року, в основному через диспетчерські обмеження.
Управління у справах преси та інформації