В обласній державній адміністрації відбувся брифінг начальника служби у справах дітей ОДА Антоніни Матвєєвої з питання поширення сімейних форм виховання в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України».
Як поінформувала журналістів посадовець, протягом останніх трьох років у країні спостерігається тенденція до зниження кількості дітей-сиріт - зі 100 тис. осіб у 2010 році до 92,8 тис. у 2012. Аналогічні процеси відбуваються і в Запорізькій область, де за цей же період кількість дітей-сиріт зменшилась на 500 осіб і нині на території регіону проживає 4248 дітей цієї категорії.
Понад 76% дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, нині перебувають під опікою, піклуванням громадян та проживають у прийомних сім'ях чи дитячих будинках сімейного типу, кількість яких постійно збільшується. Так, з початку цього року в області вже створено два дитячих будинки сімейного типу та шість прийомних родин.
З метою попередження раннього соціального сирітства у Бердянську готується до відкриття соціальний центр матері та дитини, де молоді мами зможуть пройти адаптацію та звикнути до нової ролі.
Разом з тим, особливої уваги потребують діти-сироти з обмеженими можливостями, і саме це питання включено до нових соціальних ініціатив Президента України.
- Люди, які бажають усиновити чи взяти під опіку дитину, практично завжди висувають вимогу: хлопчик або дівчинка мають бути здоровими. Однак в області проживає 225 дітей-сиріт, які є інвалідами, і вони також потребують батьківської любові та уваги, - відзначила начальник служби у справах дітей ОДА Антоніна Матвєєва.
У зв’язку з цим державна політика спрямована на посилення соціального захисту дітей, зокрема дітей з особливими потребами. Так, поступово збільшується надбавка до виплати по догляду за дитиною-інвалідом, яка потребує постійного стороннього догляду, розмір соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які мають інвалідність.
Ще одне нагальне проблемне питання – забезпечення житлом дітей-сиріт. У області 2004 дитини цієї категорії не мають власного житла. Як пояснила А. Матвєєва, відповідні програми по забезпеченню дітей житлом розроблені практично на всіх територіях регіону. Тимчасовим вирішенням питання є гуртожиток для сиріт, яким виповнилося 18 років. Також у Запоріжжі планують відкрити соціальний готель для підлітків, які не мають батьків та власного житла.
Управління у справах преси та інформації