Заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гамов взяв участь у засіданні «круглого столу» на тему «Патріотизм як фактор соборності України», присвяченому Дню Соборності та Свободи України, який відзначається 22 січня.
У заході також взяли участь науковці та викладачі запорізьких вищих навчальних закладів, представники наукових та освітніх кіл, методисти відділів освіти м.Запоріжжя, студентська та трудова молодь, а також представники громадських організацій.
- Прагнення громадян жити у вільній та великій державі зародилося далеко до проголошення незалежності України: майже 100 років тому об’єдналися Схід та Захід України. На превеликий жаль, зараз Україна переживає чергову хвилю кризи, від якої особливо страждають промислові підприємства країни. І в період таких жорстких випробувань особливо важливо, щоб люди відчували прагнення до єдності. Саме завдяки цьому Україна зможе вийти з кризи, адже спільними зусиллями ми зможемо зробити для цього все необхідне, - зазначив Андрій Гамов.
Також посадовець зазначив, що в Запорізькій області проживають представники близько 130 національностей, але це не заважає людям жити в мирі, бо всіх їх об’єднує бажання жити в злагоді та взаєморозумінні.
За словами доктора історичних наук, професора Федора Турченка, проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки стало можливим завдяки тому, що в обох республіках при владі знаходились національні уряди, обрані народом.
- Незважаючи на те, що східні та західні регіони України протягом тривалого часу знаходилися в окупації інших держав, тому мали різні традиції, культуру та менталітет, у них була спільна мета – об’єднати українські землі в одну незалежну державу. Звісно, це не входило в плани ані Польщі, яка претендувала на українські землі, ані радянської Росії, ці країни не хотіли бачити Україну незалежною державою. Проте бажання людей жити в єдиній, соборній Україні назавжди залишилося в свідомості громадян. Одним із проявів цього бажання була акція «Живий ланцюг» у 1990 році, коли близько трьох мільйонів українців взялися за руки та з’єднали Львів та Київ на знак єдності Сходу та Заходу, - зазначив Федір Турченко.
Під час засідання «круглого столу» учасники обговорили історичне значення події та загальнодержавного свята – Дня Соборності та Свободи України для патріотичного виховання громадян країни, роль соборності у формуванні громадянина-патріота сучасної України, нагальні проблеми в розвитку України як виклики патріотичній свідомості, а також перспективні напрямки патріотичної діяльності сучасного покоління українців у вирішенні проблем соборності України.
Довідкова інформація:
День Соборності та Свободи України – свято, яке відзначається щороку 22 січня, - у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, що сталася рівно на рік раніше, 22 січня 1918 року, - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Офіційно День Соборності відзначається з 1999 року.
30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День Соборності було скасовано, натомість встановлено День Соборності та Свободи України.
Управління у справах преси та інформації