У ході робочої поїздки до Запорізької області перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Микола Безуглий провів спільну нараду представників Міністерства та обласної державної адміністрації щодо ситуації в агропромисловому комплексі регіону.
- Головне завдання для всіх аграріїв та сільгоспвиробників країни єдине – забезпечення продовольчої безпеки в Україні, - наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Микола Безуглий. У контексті цього він акцентував увагу заступника голови облдержадміністрації Олександра Дудки на необхідності тримати на постійному контролі ряд питань. Найбільш актуальні нині - насичення сівозмін соняшником, пересів озимих, які загинули внаслідок погодних умов, підживлення рослин мінеральними добривами тощо.
Про ситуацію в агропромисловому комплексі регіону учасників наради поінформував перший заступник начальника ГУ агропромислового розвитку ОДА Анатолій Колесніков.
За словами посадовця нині запорізькі аграрії ведуть активну підготовку до проведення комплексу весняно-польових робіт. При цьому першочергова увага приділяється питанням структури посівних площ. За останніми даними райдержадміністрацій площа можливого пересіву озимих культур по всіх категоріях господарств складе 88,1 тис. га або 13,3 % від засіяного, в тому числі пшениці – 42,1 тис. га (7,6 %), ячменю – 27,9 (39,5 %), ріпаку – 18,1 тис. га (49,1 %). Наразі науковці та аграрії опрацьовують питання зернових культур, які будуть висаджені на заміну загиблих.
Щодо підживлення озимих зернових восени під посів було внесено 28 кг/га діючої речовини мінеральних добрив. З початком весняно-польових робіт цю цифру планують збільшити до 85 кг/га (у 2011 році було 64 кг/га).
Для виконання комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарські підприємства забезпечені мінеральними добривами на 95 % (33,2 тис. тонн діючої речовини при заявці 35,1 тис. тонн), пестицидами на 65 % (603,3 т при потребі 926,5 т.). Забезпеченість дизельним паливом складає 87 %, бензином – 99 %, готовність тракторів – 96 %, ґрунтообробної техніки та сівалок – 97 %.
У доповіді перший заступник начальника ГУ агропромислового розвитку ОДА окремо зупинився на розвитку тваринницької галузі, зокрема, молочного скотарства. Для стабілізації ситуації в цій галузі в області прийнято Програму розвитку сільського господарства на 2012-2013 роки. Аналогічні програми затверджені в районах регіону.
В області впроваджуються інвестиційні проекти, спрямовані на реконструкцію корівників та будівництво свиноферм у Кам’янсько-Дніпровському, Мелітопольському, Новомиколаївському районах.
Також на нараді було порушено проблемне питання реалізації готової продукції молокозаводів, де внаслідок заборони експорту молочних продуктів до Російської Федерації накопичилась велика кількість товару. Микола Безуглий повідомив, що в Міністерстві наразі працюють над вирішенням цього питання.
Управління у справах преси та інформації