До такого висновку дійшли учасники дискусії під час роботи секції «Військово-патріотичне виховання в сучасному суспільстві. Традиції козацької педагогіки», яка працювала в рамках Міжнародної науково-практичної конференції з питань патріотичного виховання молоді.
Її учасники дискутували з приводу головних проблем, які гальмують поширення патріотичних настроїв серед молоді, ділилися своїм досвідом залучення молоді до патріотичних організацій, а також дали оцінку існуванню організацій, які відіграють негативну роль у розвитку суспільства, ховаючись під патріотичними гаслами.
- Якщо держава не буде займатися питаннями патріотизму або хоча б контролем патріотичних організацій, вони можуть відігравати негативну роль у формуванні суспільства. Елементи патріотизму є у принципах роботи багатьох організацій, але у деяких цей показник перебільшений, і вони стають дуже радикальними. Тут головне - знайти золоту середину, яка дозволить гармонізувати інтереси держави та народу, - зазначив учасник конференції, президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула.
Гість із Донеччини, керівник військово-патріотичного клубу «Витязь» Олег Бачуля переконаний, що займатися патріотичним вихованням молоді треба паралельно з розвитком її талантів.
- Наш клуб діє в трьох напрямках: там займаються спортсмени, талановиті діти, які танцюють, співають та малюють, та діти, які займаються самоосвітою. Їх зацікавлення треба просто спрямувати в правильне, патріотичне русло,- розповів Олег Бачуля.
Керівник київського клубу «Десантник» Володимир Кичигін вважає, що акцент при патріотичному вихованні молоді треба робити на тому, що їхні діди та прадіди – переможці.
- Вже за генетикою наша нація – переможці. За нашими спинами завжди будуть стояти батьки та діди, діди та прадіди наших дітей, які воювали та перемагали. Якщо активно працювати в цьому напрямку, можна досягти певних успіхів, бо наша молодь має великі перспективи, - вважає Володимир Кичигін.
Підбиваючи підсумки роботи секції, учасники дійшли висновку, що треба переглянути підходи до розвитку патріотичного виховання, визначити методи, якими можна зацікавити молодь та, головне, – знайти золоту середину, щоб процес патріотичного виховання молоді відбувався в інтересах народу і держави.
Управління у справах преси та інформації