Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За темпами росту виробництва у промисловості область посіла 11 місце

5 серпня 2011 - 08:28

Протягом першого півріччя на підприємствах Запорізької області має місце уповільнення темпів зростання виробництва. Про це повідомив на засіданні колегії обласної державної адміністрації заступник голови ОДА Петро Гончарук. Разом з тим, за словами посадовця, обсяги реалізованої продукції на 24,6 % вищі за результатами роботи п’яти місяців поточного року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

- За підсумками першого півріччя 2011 року Запорізька область за темпами росту виробництва у промисловості посіла 11 місце серед  регіонів України, - підкреслив посадовець. -  За рівнем реалізації продукції на душу населення наш регіон посідає 4 позицію.  12 підприємств у Запоріжжі, одне – у Бердянську і два в Мелітополі продемонстрували зниження росту виробництва в цьому півріччі.

Крім того, заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук підкреслив, що, приміром, у видобувній промисловості ситуація стабілізувалася. За підсумками першого півріччя обсяг виробництва у галузі склав 114,3%. На 13,8%  збільшилися обсяги виробництва в металургії. Зниження ж темпів росту викликане передусім частковою зупинкою таких промислових гігантів як «Запорізький завод феросплавів», «Запорізький сталепрокатний завод», «ЗАлК».

З метою стабілізації ситуації в металургійній галузі керівництво обласної державної адміністрації неодноразово зверталося до Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради.  Зокрема, наразі в НКРЕ підтримали звернення очільника області Бориса Петрова щодо передачі в оренду феросплавному заводу підстанції «Феросплавна 2». За дорученням КМУ з метою відновлення виробництва на «ЗАлКу» підготовлено для реалізації пілотний проект  переходу на прямі угоди між  виробниками та крупними постачальниками електроенергії.

-  Всі ці заходи,  висловлив упевненість Петро Гончарук, дозволять суттєво покращити ситуацію в металургійній галузі та забезпечити темпи зростання в промисловості.

 

Оксана Горобцова, управління у справах преси та інформації

Читайте також

Міфи, ризики та головні правила: як уникнути травмувань під час вибухової хвилі

Ще 100 Центрів життєстійкості в Україні: стартує відбір для громад

Нові меблі, сучасні гаджети та можливості для спілкування: ще одна «підземна» школа в Запоріжжі готується до відкриття

З 1 березня для внутрішньо переміщених осіб відбудеться автоматичне перепризначення виплат на проживання

З 1 березня для внутрішньо переміщених осіб відбудеться автоматичне перепризначення виплат на проживання

Адміністративні та соціальні послуги: ефективність через співпрацю

Як зміняться тарифи на комунальні послуги у 2025 році?

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 04.03.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1104-го дня війни

Загалом упродовж доби окупанти завдали 510 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Безпека та освіта: як у Запорізькій школі-інтернаті створюють умови для змішаного навчання

Субсидія на оренду житла для ВПО: вигідно і переміщеним особам, і власникам житла