На засіданні колегії обласної державної адміністрації, що пройшло під головуванням Бориса Петрова, учасники заходу обговорили проблеми забезпечення законних прав та інтересів дітей.
Заступник голови ОДА з гуманітарних питань Микола Ярмощук відмітив, що йдеться в першу чергу, про дітей, які проживають у сім’ях, де батьки, по суті, ухиляються від виконання своїх обов’язків. На обліку територіальних служб у справах дітей сьогодні перебувають 1 173 такі дитини (0,3% від загальної чисельності дитячого населення регіону). Саме вони, здебільшого, потрапляють до групи ризику і стають малолітніми правопорушниками.
До речі, торік цей показник суттєво збільшився – на 16,9%, що свідчить про загострення ситуації. За чотири місяці поточного року завдяки комплексній цілеспрямованій співпраці всіх зацікавлених сторін його вдалося понизити на 21, 2 %. Тому на часі - підвищення ефективності взаємодії всіх суб’єктів соціальної роботи, що діють на території області.
Проаналізувавши «недитячі» проблеми дітей, учасники засідання зійшлися на думці, що піклування про підростаюче покоління полягає, насамперед, у забезпеченні нагальних потреб дітей. І чи не головне з них – забезпечення права дитини на сімейне оточення і виховання у родині. А отже, саме шлях розвитку мережі дитячих будинків сімейного типу, інституту усиновлювачів, прийомних сімей, інших форм сімейного виховання для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, визнано вірним і ефективним для вирішення поставлених завдань.
Підбиваючи підсумок обговорення питання, голова ОДА Борис Петров зазначив, що не повинно бути жодної різниці між дітьми, які виховуються у власних сім’ях, і тими, що у прийомних родинах, бо всі вони – майбутнє нашої країни. Тож дорослі, покликані опікуватись знедоленими дітьми, сьогодні несуть повну відповідальність за все, що відбудеться з нашою державою у подальшому.
Управління у справах преси та інформації