Дефіцит фінансування навчальних закладів у Розівському районі, а також можлива оптимізація декількох шкіл з недостатньою кількістю учнів спонукали керівництво району залучити громаду до обговорення можливих шляхів вирішення проблем. Таку вимогу - приймати будь-які рішення про реорганізацію шкіл виключно за згодою громади – поставив перед керівниками територій голова обласної державної адміністрації Борис Петров.
Керівник області неодноразово наголошував, що долю шкіл, які підлягають оптимізації, має вирішуватиме тільки громада. При цьому слід враховувати усі можливі наслідки і виходити тільки з необхідності покращити якість навчання у сільських школах, приділити увагу вирішенню питання із забезпеченням автобусів для підвезення учнів у разі оптимізації навчального процесу тощо.
У Розівському районі три школи мають недостатню кількість учнів. У Зеленопільскій школі навчаються 37 дітей, Соловіднянській – 56, у Вишневецькій – 58 школярів. Дефіцит державного фінансування, передбаченого на утримання шкіл району, становить 1 млн.100 гривень. Для забезпечення оплати праці вчителів, своєчасних розрахунків за енергоносії коштів недостатньо. Найбільшу проблему становить Зеленопільська школа. У селі немає якісної дороги, яка б дозволила безпечний переїзд дітей до шкіл у Розівці. Всі ці питання керівництво району винесло на обговорення «круглого столу», до участі в якому залучили директорів проблемних шкіл, вчителів, представників профспілок та громадськості. Наразі питання залишилося відкритим, хоча під час обговорення пролунали пропозиції звернутися по допомогу до місцевих сільгосппідприємств і таким чином зберегти малокомплектні школи. Висновки та інші пропозиції щодо вирішення цього питання будуть і далі виноситися на обговорення. А тим часом керівництво району планує закупити два шкільні автобуси за рахунок районного бюджету. Тендер призначено на 17 квітня, повідомив голова Розівської райдержадміністрації Володимир Попов.
Управління у справах преси та інформації