Заступник голови – керівник апарату ОДА Станіслав Лимарчук провів нараду з питань впровадження цифрового мовлення в Україні за участю члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Миколи Фартушного та представника Нацради у Запорізькій області Володимира Кучугурного. На нараду були запрошені керівники провідних телекомпаній Запорізького регіону.
Як повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Микола Фартушний, здійснення переходу телерадіомовлення на цифрові стандарти – одне з пріоритетних завдань Національної ради. Тож вже затверджено відповідний план розвитку національного телерадіоінформаційного простору, який передбачає п’ять етапів, зокрема, повний перехід на цифрове мовлення вже у 2015 році.
Цього року за планом здійснюється розбудова телемереж МХ-6. За словами Миколи Фартушного в Україні паралельно з аналоговим мовленням почнеться мовлення 32-х цифрових програм у чотирьох мультиплексах цифрової телемережі. Для цього по території країни будуть встановлені 167 спеціальних цифрових передатчиків, які транслюватимуть сигнал. На території Запорізького регіону планується встановлення п’яти таких передатчиків – у Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, Оріхові та Комиш-Зорі. При цьому урядовець запевнив присутніх, що таке розміщення дозволить покрити інформаційним простором територію всієї області.
Однак, найбільшу несподіванку керівникам телекомпаній залишили наостанок – з 32-х цифрових програм для регіональних телекомпаній країни виділяють всього чотири. Тож достатньо логічне запитання виникло у генерального директора ТРК «ТВ-5» Миколи Єфімова, як будуть ділити між собою чотири програми шість запорізьких телекомпаній.
- Ситуація, коли кількість існуючих телекомпаній перевищує кількість виділеного місця в мультиплексах, утворилася не тільки у Запоріжжі, а й ще у декількох містах України. Однак, тут ми запровадимо індивідуальний підхід, - пообіцяв М. Фартушний. Разом з тим, член Національної ради дав зрозуміти присутнім, що додаткових цифрових програм на регіон виділяти не планується.
Проте, за словами представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Запорізькій області Володимира Кучугурного, незважаючи на всі труднощі для телерадіокомпаній, – високу ціну, яку останні мають заплатити за перехід з аналогового на цифрове мовлення, невизначеність з ефірним часом - пересічні громадяни від цієї ситуації тільки виграють, оскільки якість цифрового мовлення суттєво вища за звичне для нас, аналогове.
Вікторія Гаврилюк, управління у справах преси та інформації