Підсумки діяльності закладів охорони здоров’я області у 2010 році підбили учасники розширеного засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, у якому взяли участь керівники територіальних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, лікувально-профілактичних медичних закладів та установ області, головні штатні та позаштатні спеціалісти управління охорони здоров’я ОДА, представники медичних вишів та коледжів, санітарно-епідеміологічної служби регіону. Разом з тим, фахівці визначили пріоритетні завдання щодо подальшого удосконалення галузі та основні підходи до їх виконання.
Доповідачі у своїх виступах відмічали досягнення і прорахунки у роботі галузі з реалізації ключових завдань Програми економічних реформ Президента Віктора Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» у царині забезпечення медичної допомоги населенню регіону.
Було зазначено, що торік вдалося суттєво - на 22, 5% у порівнянні з попереднім періодом збільшити видатки на охорону здоров’я населення області. Загалом у 2010 році галузь отримала 1 млрд. 367 млн. 154, 4 тис. грн. Також вперше в історії на реалізацію 14 медичних програм були виділені кошти не тільки з державного, але й з обласного бюджету.
- Пріоритетними напрямками в своїй роботі ми визначили розвиток первинного рівня медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики сімейної медицини, охорони материнства і дитинства, боротьбу з соціально небезпечними хворобами, профілактику серцево-судинних та інших захворювань, що мають високий ризик летальності, формування навичок здорового способу життя у людей, - наголосила начальник управління Наталя Мотовиця. – Цю роботу продовжимо і у поточному році.
Заступник голови облдержадміністрації Микола Ярмощук закликав медиків виважено провадити процеси оптимізації у галузі, а чиновників від медицини - узгоджувати свої дії щодо реалізації завдань з реформування сфери охорони здоров’я з місцевими громадами.
- Голова обласної державної адміністрації Борис Петров наполягає на необхідності тісної співпраці з громадськістю: проблемні питання виносити на громадські слухання перш ніж приймати управлінські рішення, - наголосив посадовець. – Адже все, що влада у регіоні здійснює – робиться для людей і заради них. Мета всіх реформ у медицині - суттєво підвищити якість та доступність фахової допомоги населенню. Тож слід поважати їх думку і враховувати їх інтереси.
Управління у справах преси та інформації