За оперативними даними органів місцевого самоврядування загальна заборгованість із заробітної плати в області станом на 1 жовтня зменшилась до 57,9 мільйона гривень. Скорочення боргу відбувається за рахунок економічно активних підприємств, які з початку року вже виплатили своїм працівникам половину заборгованості. Про це журналістам у ході прес-конференції повідомив голова облдержадміністрації Борис Петров.
Звітували про повне погашення заборгованості у вересні такі підприємства як КП «Запоріжелектротранс» (830 тис. грн), «Бердянський університет менеджменту та бізнесу» (1,2 млн. грн), «Завод столових приладів ДСС» (177 тис. грн), ЗАТ «Дніпробуд» (80 тис. грн).
Складною залишається ситуація на підприємствах, що знаходяться у стані банкрутства. Тут борги тільки збільшуються і реальних важелів впливу на них обласна влада не має. Станом на 1 жовтня загальна сума боргу на збанкрутілих підприємствах досягла 36 мільйонів гривень.
- Ми тісно працюємо з економічно активними підприємствами і ця робота дає результат, - коментує Борис Петров. - Є графіки погашення заборгованості і маємо підстави сподіватись, що як мінімум ще половина боргу перед працівниками буде ліквідована. На жаль, впливати на підприємства, що знаходяться у стані банкрутства, обласна влада не може. Ми працюємо в цьому напрямку, але це дуже складне питання. Можливо вдасться розв’язати проблему на підприємстві «Кремнійполімер» після завершення процедури банкрутства. Коли з’явиться новий власник, будемо виставляти першочерговою умову погашення заборгованості перед працівниками.
На сьогодні заборгованість на державному підприємстві «Кремнійполімер» становить 12,2 мільйона гривень. Серед найбільших підприємств-боржників державної форми власності також «Радіоприлад» (10,7 млн. грн.), Бердянський державний завод скловолокна (2,8 млн. грн), ВАТ «Вуглекомпозит» (1,8 млн. грн).
Управління у справах преси та інформації