Рішення обласної та міської рад стосовно часткового звільнення від сплати орендної плати за земельні ділянки на 2009-2014 роки та актуальність їх відміни стали темою робочої наради, яку провів заступник голови ОДА Геннадій Фукс. Згідно з цими рішеннями орендарі земельних ділянок частково звільняються від сплати орендної плати за рахунок коштів, що зараховуються до обласного та місцевого бюджетів.
Як стверджують податківці, місцеві бюджети втрачають значні кошти через пільгове оподаткування. Також нагадують, що з наступного року цей ресурс - земельні податки - буде стовідсотково залишатись в місцевих бюджетах.
У свою чергу заступник керівника області звернув увагу учасників наради на те, що ці рішення були в насамперед стимулом для переукладання угод за новими орендними ставками після переоцінки землі
- На початку 2008 року була збільшена мінімальна орендна ставка на землю, крім того відбувся перехід на нову нормативно-грошову оцінку землі. Для підприємств нові суми податку, з урахуванням того, що їх збільшення відбулося під час економічної кризи, стали шоком. Рішення рад щодо пільгового оподаткування стали компромісним варіантом для згоди підприємств на переукладання угод за новими орендними ставками, – окреслив ситуацію Геннадій Фукс.
Разом з тим, по області, незважаючи на пільгове оподаткування, за 2010 рік надходження від сплати за землю зросли на 20%. Також пільги стали підтримкою для соціальної сфери підприємств. Завдяки цьому були збережені відомчі дитячі садки, профілакторії, бази відпочинку та інше.
- Сьогодні ми повинні проаналізувати стан близько 60 великих підприємств - платників податків, які користуються пільгами. Наше завдання - проаналізувати їх економіку та яке додаткове навантаження вони отримають у разі відміни пільг. Тільки після цього ми зможемо прийняти остаточне рішення та ініціювати повну або часткову відміну чи подовження пільгового оподаткування, - резюмував заступник очільника області.
Управління у справах преси та інформації