Надходження доходів до бюджетів усіх рівнів за період із січня по серпень становлять 5 млрд. гривень, що на 36% більше, ніж за відповідний період минулого року. До бюджету області за цей час надійшло 1 754,7 млн. грн. Левову частку надходжень становить податок з доходів громадян.
Інформацію про стан надходження податків і зборів до бюджетів усіх рівнів оприлюднили під час засідання колегії облдержадміністрації. Поміж іншим, зазначено, що загальний фонд місцевих бюджетів області виконаний на 103,8%. Як доповів начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Сергій Медвідь, найвищі показники перевиконання планів спостерігаються у Якимівському, Токмацькому, Оріхівському, Великобілозерському, Василівському та Запорізькому районах. Разом з тим, у Бердянському, Пологівському та Приморському районах рівень виконання бюджетів нижче 95%.
- Надходження до бюджетів гарантує виконання усіх програм, запланованих облдержадміністрацією, - зазначив очільник області Борис Петров. - Тож керівникам райдержадміністрацій разом з відповідними структурами та органами самоврядування необхідно в короткий термін зробити аналіз ситуації і узгодити план дій для усунення усіх причин, які гальмують своєчасне виконання бюджетів. Так, щоб у цьому році дефіцит коштів було ліквідовано.
Найбільший вплив на формування бази доходів місцевих бюджетів справляє збільшення надходжень податку з фізичних осіб. В загальному обсязі бюджетів області цей показник становить близько 76 %. Разом з тим, спеціалісти констатують збільшення середньої заробітної платні по області на 15,6% у порівнянні з аналогічним показником минулого року. Найгірше виконуються сільські бюджети, 90% яких формує сплата за землю. Питання щодо збільшення надходжень земельного податку та орендної плати за землю до місцевих бюджетів області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.
Оксана Горобцова, управління у справах преси та інформації