Представники Державної інспекції Міністерства освіти і науки протягом тижня вивчали стан справ освітянської галузі у Запорізькій області. За словами начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Олександра Вєрозубова, урядовці перевіряли ступінь готовності закладів освіти регіону до нового навчального року. Про висновки інспекторів запоріжці дізнаються вже у серпні на засіданні колегії Міносвіти, зазначив він. Посадовець вважає, що приводу для тривог немає, адже підготовча робота повсюди ведеться у плановому порядку без зривів раніше затверджених графіків.
Нагадаємо, що в області діє 525 дитячих садочків, 661 денна загальноосвітня школа(160 тис. учнів), у тому числі 182 навчальні заклади для обдарованих дітей, 44 навчальні заклади профтехосвіти та 29 вишів.
Цього року на освіту виділено понад 303 млн грн. З них на капітальні видатки – для проведення ремонтів у приміщеннях навчальних закладів 5,5 млн грн. Це майже втричі більше ніж торік ( у 2009 році – 2 млн грн.)
- За дорученням голови облдержадміністрації Бориса Петрова, вирішуючи завдання, що поставив перед органами виконавчої влади у цій галузі Президент Віктор Янукович, підписавши закон про 11-річну освіту, на поточний момент ми, в першу чергу, плануємо відновити та розвинути мережу дошкільних навчальних закладів, - коментує ситуацію заступник голови ОДА Микола Ярмощук. - Сьогодні це найактуальніше завдання. Адже у черзі на місце до дитсадка в області стоять понад 4600 малюків, зокрема, у Бердянську – 920, Мелітополі – 634.
Також посадовець визначив і другий напрямок вдосконалення системи освіти в регіоні – раціоналізацію мережі загальноосвітніх закладів, третина з яких сьогодні реально заповнена учнями на 50%. Виходом із ситуації Микола Ярмощук вважає утворення територіальних освітніх округів з базовою школою. Передбачається організувати належний підвіз учнів та вчителів до місця навчання.
Управління у справах преси та інформації