Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Управління з питань надзвичайних ситуацій

Управління з питань надзвичайних ситуацій

7 червня 2010 - 14:57

Інформаційний бюлетень
щодо переліку небезпечних територій та їх стану

Про стан заходів щодо запобігання можливомузатопленню територій
внаслідок льодоходу повені та паводків у 2010 році

З метою забезпечення готовності органів управління,сил і засобів області до оперативного реагування при загрозі та виникненнінадзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском льодоходу, повені та паводків вобласті розроблений, затверджений та доведений до виконавців “План дій головнихуправлінь, управлінь обласної державної адміністрації, обласних управлінь таустанов, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування щодо підготовкита пропуску льодоходу, повені та паводків у 2010 році” (надалі – План).Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення віднаслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації забезпечено здійсненнямоніторингу виконання заходів цього Плану.

Цим Планом обласна державнаадміністрація зобов’язала місцеві органи виконавчої влади здійснити заходи щодо перевірки станугідроспоруд, водосховищ та ставків, меліоративних систем, провести обстеженнямалих річок в населених пунктах і в місцях перетину їх з автомобільнимидорогами та залізницями. Забезпечитибезперебійну роботу систем зливної каналізації, дренажних систем для відведенняталих і дощових вод у населених пунктах. Провести необхідні заходи щодозабезпечення безперебійної роботи водозаборів господарсько-питного призначення,водопровідно-каналізаційних споруд і мереж в умовах можливої повені тапаводків. Підготувати наявну інженерну і автомобільну техніку, засоби евакуаціїлюдей, мобільне насосне обладнання, автономні джерела живлення та освітлення,засоби забезпечення питною водою, провести обстеження наявних плавзасобів усіхформ власності, забезпечити їх готовність для залучення до дій в умовахльодоходу, повені та паводків, уточнити необхідний аварійний запаспально-мастильних, будівельних та сипучих матеріалів, мішків, засобівосвітлення, захисного одягу, шанцевого інструменту тощо. Моніторинг виконання Планудодається.

Для керівництва роботами з пропуску льодоходу,повені та паводків в області, районах та містах створено 33 оперативні штаби та47 оперативних (мобільних) груп, Розроблено регламент їх роботи, у тому числіцілодобового чергування.

Уточнено порядок взаємодії органів виконавчої владивсіх рівнів із визначенням відповідальних осіб, порядку й регламенту зв’язку,інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій та виконанняробіт із ліквідації наслідків льодоходу, повені та паводків. Уточнена “Єдинасхема реагування органів управління та сил при загрозі і виникненнінадзвичайних ситуацій, пов’язаних з несприятливими погодними умовамиосінньо-зимового періоду та пропуском льодоходу, повені і паводків”.

Питання про підготовку місцевих органів виконавчоївлади та органів місцевого самоврядування до пропуску льодоходу, повені тапаводків у 2010 році розглянуто 19.02.2010 на засіданні постійної обласноїкомісії з питань ТЕБ та НС (протокол № 4) на якому проведено аналіз виконанняПлану та поставлено завдання щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуаційпов’язаних з пропуском льодоходу, повені та паводків. Відповідні засіданняпостійних комісій з питань ТЕБ та НС проведено в усіх містах та районахобласті.

В області визначено 321 населений пункт, в яких задопомогою мережі режимно-спостережувальних свердловин проводиться посиленийконтроль за динамікою рівнів ґрунтових вод. Для захисту від підтопленнянаселених пунктів, сільгоспугідь та відведення дренажних вод із подовихпонижень у Михайлівському, Токмацькому та Кам'янка-Дніпровськомурайонах періодично працюють дренажні насосні станції ДНС-17, ДНС-18 та СНС-1,свердловини вертикального дренажу і насосна станція “Східний скид”.

Службоюавтомобільних доріг у Запорізькій області та Запорізькою дирекцією залізничнихперевезень уточнені місця можливого виникнення заторних явищ при льодоході нарічках. Уточнено перелік із 33 автомобільних та 6 залізничних мостів, якіпідлягають захисту при інтенсивному льодоході.

Облводгоспспільно з Запорізьким Гідрометцентром та регіональним управлінням воднихресурсів проводить спостереження рівнів води на малих та середніх річках області.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від17.02.2010 № 246р для мінімізаціїшкідливої дії льодоходу, повені та паводків виділено із резервного фондудержавного бюджету 30 млн. грн. Із них Запорізькому облводгоспу виділено            1 млн. 050 тис. грн. з яких 300тис. грн. на електроенергію для відкачки води дренажними насосами, 750 тис.грн. на поповнення аварійного запасу (паливно-мастильних, каміння, щебеню,піску та інше). Це дозволить тримати під контролем ситуацію щодо можливогозатоплення територій населених пунктів області повеневими та паводковимиводами.

Заінформацією Запорізького обласного центру з гідрометеорології в області склалася наступнагідрометеорологічна обстановка:

Сніговийпокров у басейні річок Приазов’я в Запорізькій області майже повсюдно зійшов,крім північно-східних районів (Гуляйпільський, Куйбишевський, Розівський).Глибина промерзання ґрунту на території області становила 18-43 см, місцямигрунт повністю відтанув. Запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунтузалишається 10-20 см. На більшості річок Приазов’я поточні рівні водиперевищують середньо багаторічні позначки. Водність більшості річок у лютому нарічках Приазов’я становило 80-120% норми. Тало-дощовий паводок сприявруйнуванню льодового покриву на річках 20-22 лютого. У Приазов’ї майже усірічки звільнилися від льоду.

Оцінюючифактичну та очікувану метеорологічну ситуацію скресання льодового покриву наводосховищах може відбутися в кінці другої декади березня. Найбільш імовірністроки початку весняної повені на річках Приазов’я – початок березня. Підйомирівнів води над передпавоковими рівнями на річках Приазов’я можуть скласти від 0,8 до 2,5 м.

 

Станомна 01.03.2010 року у частково підтопленому стані грунтовими водами знаходиться48 населених пунктів у 14 районах області, які розташовані у заплавах річок табалочних зниженнях (рівень ґрунтових вод до 2,0м):

Великобілозерськийрайон:  с. В.Білозерка (площа підтоплення населеногопункту 100 га), с. Новопетрівка (1 га), с. Гюнівка (6 га);

Токмацький район:  с. Садове (15 га), с. Червоногорка (10 га);

Мелітопольськийрайон:с. Астраханка (5 га), с. Тихонівка (8 га), с.Удачне (5 га), с. Орлове (10 га), с. Світлодолинське (8 га), с. Костянтинівка(2 га), с. Новогородківка (2 га), с. Новобогданівка (5 га),с. Промінь (8 га), с. Долинське (6 га), с. Вознесенівка (6 га);

Вільнянськийрайон: с.Матвіївка (23 га), с. Петромихайлівка (1га), с. Люцерна (5 га), с. Павлівське (20 га), с. Біляївка (60 га), с. Грозне(3 га), с. Сергіївка (3 га);  

Гуляйпільськийрайон: с.Любимівка (20 га), с. Новомиколаївка (10 га), с. Петрівка (10 га);

Куйбишевськийрайон: с.Шевченківське (20 га);

Оріхівськийрайон: с.Новобойківське (9 га); Розівський район – с. К.Лібкнехта (20 га);

Пологівський район: с. Пологи (20 га); Михайлівський район– с. Трудовик (9 га), с. Плодородне (10га), с. Пришиб (5 га), с. Роздол;

Василівськийрайон: с.Балки (5 га); Веселівський район – с. Широке (5 га), с. Веселе (445 га);

К-Дніпровський район: с. Дніпровка (30 га);

Приазовськийрайон: с.Дунаївка (5 га), с. Волна, с. Чкалове (5 га), с. Воскресенка (5 га), с. Володимирівка (1 га), с. Богданівка, с. Примпасад (2 га),с. Новокостянтинівка    (1 га),с. Тирсівка (1 га), с. Ботієве (1 га).

 

Запорізькоюгідрогеолого-меліоративною експедицією підготовлено листи до 20 районів областіз прогнозом можливого затоплення територій населених пунктів та сільгоспугільта з рекомендаціями щодо належного утримання водопропускних і водовідвіднихспоруд для запобігання нанесення збитків населенню і сільському господарствувнаслідок шкідливої дії вод.

За данимиЗапорізького Гідрометцентра, який проводить спостереження рівнів води на малихта середніх річках області, станом на 01.03.2010 року спостерігаєтьсяколивання рівнів води (від -14 до + 11см) на річках Придніпров’я та Приазов’я,виходу води на заплаву не відмічається.

Підвідомчіуправління облводгоспу підготували до пропуску паводка канали і скидні спорудина загальній довжині 118,3 км. та на них водопропускні споруди під каналами ідорогами для відводу поверхневих вод (260 ГТС), а також 18 дренажних насоснихстанцій, які знаходяться на балансі управлінь.

Додатково підвідомчіуправління провели обстеження 115 км малих річок в населених пунктах і в місцяхперетину з автомобільними дорогами та залізницями для визначення першочерговихробіт, які необхідно провести щодо безаварійного пропуску льодоходу та повені.Таких актів складено 47. Всі перевірені об’єкти готові для вільного пропускупаводкових вод.

Для захисту від підтоплення населених пунктів і відведеннядренажних вод з подових понижень, на сьогоднішній день періодично працюютьнасосна станція «Східний скид», ДНС-17, ДНС-18, СНС-1.

За період з 1 січня по 01 березня 2010 року відведено води загальним об’ємом – 939,8 тис.м3, в т. ч:

Кам’янським міжрайоннимуправлінням водного господарства (насосна станція"Східний скид") відведено води– 553,8 тис.м3.

Придніпровське міжрайонним управліннямводного господарства (ДНС-17, ДНС-18 та СНС-1) відведено води – 986,0 тис.м3.

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 392 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 997-го дня війни

Власники рахують збитки: внаслідок ворожої атаки дронами Запоріжжя пошкоджено об’єкти торгівлі

Голова Запорізької ОДА Іван Федоров зустрівся із мешканцями зруйнованого будинку по Запорізькій, 2-А

У Запоріжжі відзначили кращих студентів області 2024 року

Діалог влади та бізнесу триває: на порядку денному грантові програми для підприємців

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 996-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 16.11.2024

67-річний чоловік загинув під час обстрілу ворожою артилерією  Пологівського району.

Прозорість у наданні медичних послуг та розбудова безбарʼєрного середовища: в Запоріжжі відбулося засідання Координаційної ради ветеранів війни

Енергосистема в Запорізькій області працює стабільно, – речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго»