27 - 28 лютого 2008 року на розширеному засіданні колегії Державної інспекції з контролю за цінами – урядового органу державного управління у складі Міністерства економіки України – було підведено підсумки роботи за минулий рік та визначено пріоритетні напрями діяльності інспекції на 2008 рік.
Засідання відбулося під головуванням начальника Державної інспекції з контролю за цінами – Наталії Немодрук та за участю заступника міністра економіки Віктора Пантелеєнка та представників інших центральних органів виконавчої влади.
Під час засідання колегії були окреслені актуальні питання діяльності інспекції та загальні проблеми, вирішення яких продиктовано соціально-економічною ситуацією, що склалась в країні на ринках монопольних утворень, продовольства та житлово-комунальних послуг.
Підводячи підсумки за 2007 рік, члени колегії відмітили, що органами державного контролю у минулому році здійснювалась робота за дотриманням встановленого порядку ціноутворення в умовах реформування економічних відносин та захисту законних інтересів споживачів, забезпечувалося оперативне та об'єктивне інформування Кабінету Міністрів України, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади про стан, динаміку та тенденції розвитку цінової ситуації в регіонах, вносилися пропозиції щодо прийняття уповноваженими органами державної влади адекватних управлінських рішень для її нормалізації.
Під час проведення перевірок порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів здійснювався детальний аналіз з обробкою пропозицій щодо їх оптимізації з урахуванням інтересів як споживачів, так і виробників послуг.
На засіданні колегії розглянуто пропозиції з удосконалення роботи стосовно недопущення застосування монопольними утвореннями економічно необґрунтованих цін і тарифів, у першу чергу тих, які безпосередньо впливають на функціонування галузей економіки та рівень життя населення.
З метою недопущення необґрунтованого зростання цін державна інспекція продовжує займати активну позицію щодо збереження державного регулювання цін (тарифів) на основні продукти харчування, лікарські засоби, житлово-комунальні послуги та прийняття нормативно-правових актів щодо процедури (порядку) здійснення регулювання цін і тарифів.
До найбільш проблемних питань члени колегії віднесли, насамперед, існування „білих плям” у правовому полі в сфері діяльності органів державного контролю за цінами та недосконалість законодавства в частині ціноутворення та контролю за цінами в цілому.
Учасниками наради було обговорено та внесено пропозиції стосовно розробки конкретних заходів з реалізації пріоритетних напрямів роaботи, вдосконалення нормативно-правової бази, розв'язання проблемних питань, методологічного забезпечення діяльності органів державного контролю за цінами.
Діяльність Держцінінспекції і в подальшому буде спрямована на забезпечення запроваджених Урядом механізмів реалізації державної цінової політики.