Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Безпечний прихисток: у Запоріжжі підписали меморандум про релокацію підопічних інтернату на Тернопільщину

29 квітня 2025 - 16:00

Переміщення інтернатних установ до безпечних регіонів. У Запорізькій ОДА підписали меморандум про співпрацю, за яким частину підопічних  одного з інтернатів Запорізької області релокують на Тернопільщину. Підписання документу – ще один крок на шляху до реформування мережі інтернатів області.

Наразі на підконтрольній території Запорізькій області лишається три інтернаті установи, які розташовані неподалік лінії бойового зіткнення. Догляд у цих закладах отримують 707 підопічних із психічними порушеннями. Частину з них перемістять до більш безпечних громад у Тернопільській області. 

– З Любомирівського психоневрологічного інтернату до села Олесине у Козівській громаді планується перемістити 40 чоловік. Ще 20 – до села Великий Глибочок Білецької громади. Меморандум про це укладений між Запорізькою та Тернопільською облдержадміністраціями, інтернатом, Білецькою сільською радою, Козівською селищною радою, а також благодійним фондом «Посмішка ЮА». Підписання документу – це наші перші кроки в реалізації цього проєкту, – розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації Світлана Бойко.

З розміщенням підопічних інтернату на Тернопільщині допомагатиме благодійний фонд «Посмішка ЮА». Організація проведе ремонтні роботи у двох будівлях на території громад. Їх додатково облаштують необхідними меблями, обладнанням, побутовими приладами. Після проведення ремонтних робіт Любомирівський психоневрологічний інтернат укладе договір оренди будівель для проживання у них своїх підопічних. На території громад соціальні працівники допоможуть їм адаптуватися.

Заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін подякував учасникам меморандуму за підтримку вразливих мешканців області. 

– Хочу висловити подяку всім сторонам цього меморандуму за їхню підтримку та допомогу найбільш вразливим мешканцям Запорізької області. Завдяки цьому проєкту 60 людей, які потребують постійного догляду, отримають можливість проживати не лише в безпеці, але й у комфортних умовах. Тернопільська область та благодійний фонд «Посмішка ЮА» вже не вперше демонструють свою підтримку, вони стали нашими надійними партнерами у напрямку реформування психоневрологічних закладів, – підкреслив Михайло Семікін. 

Раніше Запорізька ОДА уклала Меморандум про співпрацю та партнерство з Бориславською міською радою на Львівщині. За ним ще частину підопічних Любомирівського психоневрологічного інтернату релокують до громади у Львівській області. 

Переміщення запорізьких інтернатних установ до безпечних регіонів – це частина Стратегії реформування психоневрологічних закладів для дорослих. Стратегія також передбачає подальшу трансформацію таких установ у будинки підтриманого проживання, де умови для підопічних будуть максимально наближені до домашніх. 

Читайте також

Юні спортсмени Запорізької області відзначили Всеукраїнський день футболу товариським матчем

Штучний інтелект, технології майбутнього та цифровий бізнес: на Дія.Освіта з’явилися нові корисні серіали

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: в Запоріжжі стартував обласний етап змагань

Найкращі бізнес-ініціативи: триває відбір учасників на національну премію за внесок у розвиток підприємництва

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 29.04.2025

Впродовж доби окупанти завдали 544 удари по 10 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1160-го дня війни

Підприємці Запоріжжя та області!

Від початку року – два випадки захворювання на ботулізм: запоріжців попереджають про небезпечну хворобу

Козацька боротьба на поясах: в Запоріжжі відбувся чемпіонат Запоріжжя з українського рукопашу «Спас»

Козацька боротьба на поясах: в Запоріжжі відбувся чемпіонат Запоріжжя з українського рукопашу «Спас»

Рятувальникам Новоолександрівської громади передали нове сучасне обладнання