У Запорізькій області продовжуються роботи з облаштування безперешкодного простору в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб. В одному з них вже встановлено електричні підйомники та створено інклюзивні санвузли.
В одному з місць компактного проживання у Вознесенівському районі проживає 60 внутрішньо переміщених осіб із Донеччини, Луганщини та тимчасово окупованих територій Запорізької області. Серед них – і 52-річна пані Ірина. Після початку повномасштабної вторгнення рф в Україну жінка евакуювалася з Бердянська. Через хворобу їй доводиться пересуватися на кріслі колісному. Для неї та інших маломобільних людей у будівлі були встановлені два електричні підйомники – з першого поверху та на ґанку.
– Підйомники – це просто спасіння. Завдяки їм можна на вулицю вийти, до лікарні чи магазину поїхати та навіть просто подихати свіжим повітрям на вулиці. Так би довелося в кімнаті сидіти або просити когось допомогти. Але завдяки пандусам я можу самостійно пересуватися, – зазначила пані Ірина.
Крім того, минулого року було відремонтовано санвузли. Роботи проводилися з урахуванням потреб маломобільних людей.
– До душових та туалетних кімнат зроблено безбар’єрний доступ: без порогів та з розширеним проходом. Вони також обладнані спеціальними поручнями. Під час ремонту місць загального користування, наприклад, кухні, робимо безперешкодний простір. Це необхідність для людей на кріслах колісних, – зазначила Лідія Гвілава, прессекретарка комунального підприємства «Запоріжремсервіс».
Запоріжремсервіс є компанією-управителькою 9 місць компактного проживання ВПО. Завдяки допомозі міжнародних донорів та українських благодійних організацій вимушених переселенців забезпечено необхідною побутовою технікою.
– Намагаємося постійно поліпшувати умови проживання тим, хто знайшов прихисток у Запоріжжі. Ми виконуємо поточні роботи, якщо виникає необхідність. Будівля забезпечена газо-, водо- та електропостачанням. Тут є гаряча вода. Місце компактного проживання забезпечено генератором. У цьому приміщенні є також просторе укриття, – повідомила Лідія Гвілава.
У місцях компактного проживання вимушені переселенці отримують гуманітарну допомогу від благодійників. Людям також надають необхідну інформацію, де вони можуть отримати психологічну, юридичну та соціальну допомогу.