Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі СБУ викрила чергового агітатора, який публічно виправдовував збройну агресію рф проти України

21 квітня 2025 - 14:00

Співробітники СБУ викрили мешканця Запоріжжя, який систематично поширював матеріали проросійського змісту в одній із заборонених в Україні соціальних мереж, публічно підтримуючи та виправдовуючи збройну агресію російської федерації проти України.

Так, мешканець Запоріжжя, будучи проросійськи налаштованим, здійснював публічне поширення інформації, яка містила глорифікацію російських військових, виправдовувала агресію рф, а також заперечувала факт тимчасової окупації частини території України.

Для поширення ворожої пропаганди фігурант використовував власну сторінку в соцмережі, на якій репостив публікації з позитивним висвітленням дій військовослужбовців рф, які брали участь у бойових діях проти України, а також публікації, що визнавали “правомірним” так званий «референдум» у Криму та подальшу окупацію півострова.

Усі ці матеріали були у відкритому доступі для інших користувачів мережі, що підкреслює публічний характер злочинних дій підозрюваного.

Під час обшуків у помешканні фігуранта правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та мобільний телефон із доказами його злочинної діяльності.

Слідчі СБУ повідомили зловмиснику про підозру за ч. 3 ст. 436-2 (поширення матеріалів, що виправдовують збройну агресію Російської Федерації проти України, та заперечують тимчасову окупацію частини території України, вчинене повторно із використанням засобів масової інформації) Кримінального кодексу України.

Заходи з викриття агітатора проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

СБУ вкотре нагадує: публічне виправдовування агресії проти України, підтримка окупаційних режимів та інформаційна діяльність на користь держави-агресора є злочином, за який передбачена кримінальна відповідальність.

Читайте також

Поминальні дні: запорізькі священнослужителі та правоохоронці закликають дотримуватися правил безпеки

Запорізькі школярі, студенти та аспіранти можуть взяти участь в освітньому проєкті Європейського Союзу EU Study Days-2025

Об’єднані заради відновлення: стартувала друга фаза програми «Партнерство за сильну Україну»

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Памʼятник Дмитру Вишневецькому у Запоріжжі «заговорив» з перехожими

Об’єднані заради відновлення: стартувала друга фаза програми «Партнерство за сильну Україну»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.04.2025

Упродовж доби окупанти завдали 133 удари по 7 населених пунктах Запорізької області

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.04.2025

42-річний чоловік поранений внаслідок ворожої атаки по Василівському району

СВЯТКУЙМО ВЕЛИКДЕНЬ БЕЗПЕЧНО