Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ціни на ліки регулюються державою: фахівці Держпродспоживслужби пояснили, які препарати повинні стати доступнішими

9 квітня 2025 - 15:00

З 1 березня в Запорізькій області було проведено 12 позапланових перевірок щодо продажу в аптеках ліків за завищеними цінами. Які препарати мають стати доступнішими та куди звертатися у випадку виявлення завищених цін на ліки, розповів в. о. начальника управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Павло Северін під час брифінгу в медіацентрі при ЗОВА. 

З березня 2025 року в Україні почали стабілізовувати та знижувати ціни на ліки. Державне регулювання цін запроваджено майже на всі лікарські засоби.

– Відтепер дистриб’ютори, тобто постачальники, ліків не можуть нарахувати більш ніж 8 % надбавки до оптово-відпускних цін. Роздрібна надбавка до закупівельних цін на основні лікарські засоби та на рецептурні препарати встановлюється на рівні 10-25 % залежно від їхньої вартості. На безрецептурні ліки роздрібні надбавки не мають перевищувати 35 %, – повідомив в. о. начальника управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Павло Северін.

Державний нагляд за дотриманням цих норм здійснюється за допомогою планових та позапланових перевірок. 

– З 1 березня 2025 року ми отримали близько 50 скарг від споживачів щодо завищених цін на ліки. Було проведено 12 позапланових перевірок, у двох із яких встановлено порушення застосування цін, які держава врегульовує, – зазначив Павло Северін.  

Якщо суб’єкти господарювання (аптеки, компанії) порушують норми граничних надбавок й завищують ціни на ліки, до них застосовуються передбачені законодавством санкції. Зокрема, вилучається 100 % необґрунтовано отриманої виручки та накладається штраф у такому ж розмірі.

– Крім того, адміністративна відповідальність застосовується й до уповноважених осіб суб’єктів господарювання. На них накладається штраф у розмірі 2550 гривень, – пояснив Павло Северін.

Якщо споживач виявив продаж лікарських засобів за завищеними цінами, йому слід надіслати звернення на поштову або електронну адресу ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області. Також можна заповнити електронну форму за посиланням, зателефонувати на гарячу лінію або до консультаційного центру управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами. 

– У зверненні обов’язково необхідно зазначити назву суб’єкта господарювання, його організаційно-правову форму та адресу розташування. А також слід вказати перелік лікарських засобів, на які ймовірно завищено ціни, та фото чеків або цінників, – підсумував Павло Северін. 


 

Читайте також

Понад 5,5 тисяч вступників здаватимуть національний мультипредметний тест в Запоріжжі

«Можна святкувати Великдень і при цьому дотримуватися безпекових заходів», – запорізькі священнослужителі про святкування Воскресіння Христового під час війни

Віртуальна виставка «Ukraine Exports 2025»: можливість для українських експортерів знайти нових партнерів у державах Близького Сходу

«Варто діяти»: стартував конкурс на грантову програму з підтримки ветеранського бізнесу

«Варто діяти»: стартував конкурс на грантову програму з підтримки ветеранського бізнесу

Розбудова безпекового середовища: керівники громад Запорізького району ознайомилися з роботою Матвіївського центру безпеки

Ігри ветеранів 2025: стартувала реєстрація на перший етап регіональних відбіркових змагань

Програма єВідновлення: як реалізувати житловий сертифікат на купівлю нової оселі

Ігри ветеранів 2025: стартувала реєстрація на перший етап регіональних відбіркових змагань

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 16.04.2025

Упродовж доби окупанти завдали 513 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Грантова підтримка та компенсаційні програми для роботодавців: як Запорізький центр зайнятості сприяє розвитку бізнесу