Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Якщо не воюєш – маєш працювати: ветеранка скористалася грантом і відкрила крамницю у Запоріжжі

24 лютого 2025 - 14:00

Ветеранка, мама чотирьох дітей та успішна бізнесвумен. «Якщо не воюєш – маєш працювати», – переконана вона. Про родинну мрію зі створення бізнесу та його масштабування розповіла запорізька підприємиця Юлія.

У мирному житті Юлія – дипломований економіст, що мала досвід керівної роботи у торгівлі. У 2014 році вона активно займалася волонтерською роботою, а з 2015 року разом з чоловіком пішла боронити Україну. Після 5 років служби жінка звільнилася, адже в сім’ї, де вже було двоє дітей, сталося поповнення – Юлія народила двійню. 

Тоді ж вона згадала про їх з чоловіком мрію – створити власний бізнес і почала втілювати її в життя. Спочатку відкрила птахоферму, скориставшись державним грантом. А нині вирішила розширити бізнес – відкрити крамницю, щоб продавати продукцію власного виробництва.

–  Про гранти, що надає Запорізька облдержадміністрація, мені розповіли в Центрі зайнятості. У мене вже був досвід отримання гранту – на відкриття ферми. Тож я вирішила спробувати знову. Було неважко. До того ж, із написанням бізнес-плану допомогли спеціалісти Центру зайнятості та ОДА. Грантові кошти я витратила на оренду приміщення та придбання необхідного обладнання – коптильної камери, камери для в’ялення м’яса, фаршеміса. Воно дозволяє дотримуватися технології та збільшити виробництво продукції, – розповіла Юлія.

Два дні тому крамниця «Мамина ферма» відкрила двері для покупців. В цьому ж приміщенні – й виробничий цех.

– Ми нічого зайвого не додаємо в нашу продукцію. Для коптіння використовуємо звичайну щепу і дим. В ковбаси і м’ясні вироби кладемо тільки натуральні спеції – ніяких консервантів. Дуже класно, що у нас тут і цех, і точка продажу, тому ми реалізуємо завжди все свіже, – зауважила підприємиця.

У крамничці ветеранки також можна придбати продукцію інших крафтових виробників – напівфабрикати, сири, варення та спеції. В планах у Юлії – подальше масштабування.

– Плануємо розширювати асортимент та найняти ще одного працівника, щоб у мене вистачило рук і на дітей, і на ферму, і на крамницю. У більш віддалених планах – відкрити ще одну торгову точку. Треба працювати. Робота – це мої ліки. Кожен на своєму місці робить те, що він може. Якщо так сталося, що я не можу бути на фронті, бо я потрібна дітям, то я буду працювати, – підсумувала підприємиця.

В 2024 році грантовою програмою на розвиток власної справи від Запорізької ОДА скористалися  2 ветерани, які отримали по 500 тис грн. У 2025 році на цільові гранти для ветеранів та виробників БПЛА в обласному бюджеті передбачено 6 млн грн.


Читайте також

1097 днів запеклої боротьби: запоріжці згадують про початок повномасштабного вторгнення та не втрачають віри в перемогу

Пам’ять про подвиг загиблих Захисників та Захисниць живе у наших серцях

Третя річниця повномасштабного вторгнення: Запоріжжя обʼєдналося в молитві за Україну

«Підземна» школа в Петрополі: учні та вчителі скучили за спілкуванням

У Запоріжжі вшанували пам’ять поліцейських, які загинули, рятуючи життя інших

У Дії з’явились нові послуги для ветеранів та членів родин загиблих військовослужбовців

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.02.2025

Упродовж доби окупанти завдали 421 удар по 9 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.02.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1095-го дня війни

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ