Призвичаїлися до онлайн-навчання, але дуже скучили за живим спілкуванням. Вчителі Петропільського ліцею, учні та їхні батьки мріють про відкриття нової «підземної» школи.
Десятикласниця Вероніка бере активну участь в житті школи і своєї громади. Вона заступниця голови Молодіжної ради, що створена при Широківській сільській раді. Дівчина скучила не тільки за улюбленими уроками історії України, хімії та біології, але й за шкільними активностями.
– Дуже хотіла б вчитися в новій «підземній» школі. Думаю, тут буде багато спілкування, адже одночасно навчатимуться різні класи. Ми бачитимемо вчителів не через екран, а наживо. Будемо спілкуватися з однокласниками, котрих до цього дуже рідко бачили. Це буде дуже цікавий процес, – переконана учениця.
Третьокласниці Альоні дуже кортить побачити, який вигляд має нова «підземна» школа.
– Мені здається, що в цій школі буде весело і класно, і я кожен день буду бачити своїх друзів, – мріє школярка.
Шестикласник Кирил впевнений, що навчатися у новій школі йому сподобається з першого дня.
– Я з першого класу на онлайні. Дуже хочеться вчитися в справжній школі, розмовляти з друзями, гуляти, – говорить учень.
Однокласник Кирила Марк теж хоче прийти до справжньої школи.
– Дуже хочу до школи. В зумі вже набридло сидіти. Хочеться піти до школи, гратися з друзями, вчитися. Думаю, що в новій школі буде дуже класно і я зустріну нових друзів, – говорить хлопчик.
Пані Анастасія виховує двох учнів: Марат – семикласник, а молодший Захар навчається в 4-му класі. Разом із синами вона очікує на початок офлайн-навчання.
– Навчання в школі в очному форматі дуже важливе для дітей. Вони зможуть спілкуватися з однокласниками, друзями, вчителями. Вони їх бачитимуть і більше розумітимуть, ніж перебуваючи вдома. Мої хлопці готові хоч зараз прийти до «підземної» школи. І я впевнена, що їм там буде комфортно, цікаво, безпечно, – вважає Анастасія Олексіївна.
З нетерпінням чекають на зустріч зі своїми учнями й педагоги Петропільського ліцею. Серед них і вчителька зарубіжної літератури та української мови і літератури Вікторія Володимирівна.
– В новій «підземній» школі дуже багато техніки, нових сучасних меблів. Все прекрасно. Головне – здобути якісну освіту, – вважає вчителька.
Протирадіаційне укриття в Петропільському ліцеї розраховане на одночасне перебування 200 учнів. В дві зміни тут навчатимуться 400 дітей. В підземному освітньому просторі облаштовано 7 класів, лаунж-зона, медичний кабінет, буфет. Санітарно-гігієнічні кімнати мають пристосування для людей з особливими освітніми потребами.
– Ми з нетерпінням чекаємо відкриття нашої «підземної» школи. Вона вже майже готова. Залишилося зробити останні штрихи, зокрема розставити меблі. Нам дуже допомагають батьки. Вони відразу відгукнулися на прохання перенести парти, адже всім хочеться, аби відкриття «підземної» школи відбулося якнайшвидше, – підсумувала директорка закладу освіти Лариса Миколаївна.
Будівництво «підземних» шкіл у Запорізькій області – частина державної політики «Безпечна школа офлайн». Вона спрямована на забезпечення безпечного освітнього середовища для учнів та педагогів в умовах очного (офлайн) навчання. В Запорізькій області вже відкрито чотири «підземних» школи, ще 8 – активно будуються.