За кілька днів у Запоріжжі відкриється нова «підземна» школа. Це вже третій безпечний освітній простір в обласному центрі. Він дозволить навчатися в офлайн-форматі учням «Січового колегіуму». Діти, педагоги та батьки школярів поділилися своїми хвилюваннями та очікуваннями.
Восьмикласник Богдан Рекун – серйозний та відповідальний хлопець. Це й не дивно, адже він кошовий отаман «Січового колегіуму». Очолює «Козацьку раду» – орган учнівського самоврядування. Мріє, що вже скоро учні та вчителі зберуться в спільне козацьке коло, щоб привітати переможців олімпіад або обговорити якісь шкільні питання.
– Звичайно, я скучив за школою. Чекаю, коли ми вийдемо на офлайн-навчання. Нарешті, можна буде спокійно зайти до школи, посидіти за партами в безпечному місці, попрацювати над проєктами, почути веселий гомін в коридорах. Бо ми вже забули про все це, адже стільки часу навчалися онлайн. Я думаю все буде класно! – говорить учень.
Учениця 8-го класу Софія Голодник бере участь у волонтерському русі та всіх шкільних заходах. Завдяки активізму носить титул «Берегині» колегіуму. Розраховує, що після відновлення офлайн-навчання до шкільних свят та майстер-класів долучиться ще більше учнів.
– Дуже хочу повернутися до школи. Адже, навчаючись онлайн, ми іноді навіть не знали, як виглядають наші однокласники. А зараз у нас з’явиться можливість навчатися у затишних класах, спілкуватися наживо з нашими вчителями та однолітками. Думаю, це значно покращить рівень засвоєння знань, – вважає Софія.
Восьмикласниця Валерія Краєвська має різноманітні захоплення: цікавиться модою й у вільний від навчання час займається повітряною гімнастикою.
– Для мене школа – це нові знайомства, друзі, вчителі, знання та досвід. Я не була в справжній школі з 6-го класу. Дуже скучили за своїми однолітками, за вчителькою математики Оленою Іванівною, за вчителькою історії Яною Валентинівною – взагалі за всіма, –розповіла учениця.
Даніл Білий останній раз чув шкільний дзвоник, коли навчався у 7-му класі. А зараз він вже десятикласник.
– Давно не було цих вражень, коли виходиш до дошки, а весь клас дивиться, як ти розв’язуєш задачу. І ти спілкуєшся напряму з вчителем, а він тобі щось підказує, – поділився спогадами старшокласник.
Не менш за дітей радіють і батьки. За словами Тамари Борисівни, мами одинадцятикласниці, для неї головне – що її донька буде в безпеці і поруч із друзями.
– По-перше, це відчуття безпеки для моєї дитини. І, звичайно, соціалізація, якої, на жаль, у наших дітей не було вже давно. Це можливість спілкуватися з ровесниками, за якими донька сумує. Тепер вони будуть постійно бачитися, навчатися на справжніх уроках і спілкуватися на перервах, – вважає мама школярки Тамара Протасова.
В «Січовому колегіумі» є гарна традиція – при зустрічі діти і вчителі обіймаються. За цими теплими обіймами скучили всі, – розповіла соціальний педагог закладу освіти Наталя Левадна. Чекає на зустріч зі своїми учнями і класна керівниця 10-го класу Юлія Клим. Розповідає, учні вже спускалися до «підземної» школи і навіть обрали клас, де б хотіли навчатися.
– Я дуже радію, бо я довго на це чекала. І ще більш щаслива від того, що бачу, як радіють мої десятикласники, – розповіла вчителька.
За словами директорки школи Валентини Єршової, не буває нездібних учнів. Слід лише створити умови, за яких таланти дітей зможуть розквітнути.
– В нашому «Січовому колегіумі» ми навчаємо дітей дбати про себе особисто, власну родину та нашу Україну. Впевнена, що це наше кредо набуде нового змісту в нашій безпечній школі, – переконана директорка закладу освіти.
В 2024 році в Запоріжжі почали будувати 11 «підземних» шкіл. Наразі дві з них вже приймають учнів.