Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна студентська рада: підсумки року, боротьба з кіберзагрозами та амбітні плани на майбутнє

7 лютого 2025 - 16:00

У Запоріжжі відбулося перше в 2025 році засідання обласної студентської ради. Учасники обговорили боротьбу з російською пропагандою, кібербезпеку, розвиток молодіжних ініціатив та плани на 2025 рік.

– Це наше перше засідання в новому році. Рада, що всі присутні – як офлайн, так і онлайн. Ви – лідери, які реалізують чимало проєктів та ініціатив. Впевнена, що 2025 рік буде продуктивним для нашого студентства, – наголосила заступниця начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Інна Киник.

Підсумки року та плани на майбутнє

Голова обласної студентської ради Демид Євтушенко поділився досягненнями 2024 року.

– Ми провели 78 заходів, зокрема 45 – спільно з громадськими організаціями та благодійними фондами. Це тренінги, арттерапії, виїзні майстер-класи та акції. Співпрацювали з громадами, організовували заходи у вишах. У 2025 році розширюватимемо цей напрям, – зазначив Демид Євтушенко.

Директор Запорізького обласного центру молоді Олексій Савицький наголосив на важливості студентських ініціатив.

– Спільно ми провели ребрендинг, випустили брендовану продукцію, організували студентський вікенд. На базі центру протягом січня було проведено 35 заходів. Якщо у вас є ідеї – ми допоможемо їх реалізувати, – зауважив Олексій Савицький. 

Кібербезпека: як студенти борються з фейками

Учасники заходу підняли актуальне питання кібербезпеки та інформаційної війни. Представник  Управління протидії кіберзлочинам в Запорізькій області Департаменту кіберполіції Нацполіції України Олег Кирбят’єв розповів про ініціативу «Брама», яка допомагає боротися з ворожою пропагандою в інтернеті.

– З початку повномасштабного вторгнення росії ми зіткнулися з потужною хвилею дезінформації. Пропагандистські дописи у соцмережах підбурюють людей до протиправних дій, сіють паніку. Ми створили вайбер- та телеграм-спільноти, де збираємо небезпечні ресурси. Будь-хто може приєднатися та допомагати блокувати ворожий контент шляхом масових скарг. Завдяки цьому проєкту нам вдалося закрити вже понад 36 тисяч пропагандистських сторінок, – зазначив Олег Кирбят’єв.

Також студентам розповіли про основні схеми інтернет-шахрайства, серед яких – фальшиві збори коштів та фейкові онлайн-конкурси.

Створення центру національного спротиву

На засіданні також розповіли про діяльність  у Запоріжжі обласного центру національного спротиву та ветеранської політики. Він займається підготовкою цивільного населення до національного опору.

– Це не лише військові тренування, а й розвиток національної ідентичності, патріотичне виховання молоді. Всі охочі студенти можуть долучитися до цього руху, – зазначили організатори.

Студентська рада затвердила план роботи на перший квартал 2025 року та оголосила про майбутні перевибори керівного складу. Попереду – багато ініціатив та заходів, які допоможуть молоді залишатися активними учасниками суспільних змін.

 

Читайте також

В Україні вперше відзначили День Державної спеціальної служби транспорту

Електронні направлення та рецепти надходитимуть у Дію

Проєкт «Варта»: документальні фільми про українських військових

Група «Прозорість та підзвітність» аналізує тендери на постачання електроенергії

Психологічна підтримка для всіх: як отримати безоплатну допомогу в Україні

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.02.2025

Впродовж доби окупанти завдали 339 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1079-го дня війни

Від грантів до суспільно-корисних робіт: як Запорізький обласний центр зайнятості підтримує економіку регіону

Допомога дітям Героїв: Мінветеранів та бізнес об’єднують зусилля

Служити та захищати: у Запоріжжі працівників поліції відзначили державними нагородами

«Безпечна криївка»: ще одна «підземна» школа в Запоріжжі готується зустрічати учнів