Запоріжжя стало першим містом в Україні, яке відвідала делегація ООН на чолі з заступником Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та Координатором з надзвичайної допомоги Томом Флетчером. Це історичний візит. Його мета – оцінити гуманітарну ситуацію та знайти шляхи посилення допомоги людям, які найбільше постраждали від війни.
– Цей візит і особливо те, що ви почали саме з Запоріжжя, має для нас велике значення. Це важливий сигнал, адже наш регіон потребує особливої уваги. Завдяки вашій підтримці ми можемо ефективніше допомагати тим, хто цього потребує, – зазначив голова Запорізької облдержадміністрації Іван Федоров під час зустрічі з делегацією.
Ракетний удар по центру Запоріжжя: біль, який неможливо забути
Делегація побувала на місці ракетного удару, нанесеного росіянами 10 грудня 2024 року по центру Запоріжжя. Ракета «Іскандер-М» влучила у приватну клініку, забравши життя 11 людей. Ще 22 – отримали поранення. Уламки пошкодили десятки будинків, автомобілів, навчальні заклади та спортивний клуб.
– Такі трагедії показують, наскільки важливо реагувати швидко й ефективно. Ми маємо не лише підтримувати постраждалих, а й доносити ці історії до міжнародної спільноти, щоб світ розумів масштаби цього горя, – підкреслив Том Флетчер.
«Підземна» школа – символ безпеки та надії
Том Флетчер відвідав і третю «підземну» школу Запоріжжя, яка вже незабаром відкриє свої двері для школярів. Це унікальний освітній заклад, створений із дотриманням усіх норм безпеки. У дві зміни там зможуть навчатися до тисячі дітей, зокрема й ті, що вимушено виїхали з тимчасово окупованих територій.
– Цей проєкт – надія для наших дітей. Навіть у таких складних умовах ми створюємо безпечні місця, де вони можуть вчитися і відчувати захист, – зазначив Іван Федоров.
Школа має бетонні стіни товщиною до 80 см, вентиляцію, сучасні класи, лаунж-зону та кімнати для дітей з особливими освітніми потребами. Найближчим часом там розпочнеться повноцінний освітній процес.
Місія ООН: допомогти та не дати забути
Том Флетчер наголосив, що ця поїздка важлива не лише для аналізу гуманітарних викликів, але й для того, щоб розповісти світові про жахливі умови, в яких живуть українці.
– Ми маємо зберігати фокус уваги на Україні. Ця поїздка допомагає нам краще зрозуміти масштаб викликів та координувати допомогу, щоб бути готовими до будь-яких сценаріїв, – підсумував Том Флетчер.