У Запорізькій «підземній» гімназії № 88 триває освітній процес. Усі учні мають змогу відвідати заклад освіти очно у дві зміни. Як організовано навчання в «підземній» школі, розповіли вчителі.
Освітній процес у «підземній» школі розпочався у тестовому режимі одразу ж після її відкриття.
– О 8:30 розпочинається перший урок. Батьки приводять дітей заздалегідь. Ми зустрічаємо їх біля гардеробної, де учні перевзуваються. Сьогодні у нас чотири уроки за розкладом. Після кожного уроку проводимо руханки, – розповіла вчителька молодших класів Інна Миколаївна.
На перервах учні можуть пограти в шахи, настільний футбол або теніс. Також є куточки для читання – з новими книжками українською та англійською мовами.
З першого дня роботи школи було організовано безоплатне гаряче харчування для всіх школярів початкової ланки. Гімназія користується послугами кейтерингової компанії. Сніданки спускають в «підземну» школу, де їх розігрівають і розносять дітям у класи.
– Плануємо, що діти тепер ходитимуть до школи щодня. Батьки дуже задоволені, як і вчителі. Ми вперше побачили всіх учнів разом. Діти радіють, що можуть спілкуватися одне з одним, – зазначила Інна Миколаївна.
Безпечний освітній простір облаштований і для школярів з особливими освітніми потребами: є таблички-вказівники шрифтом Брайля, ліфт для дітей на кріслах-колісних, безбарʼєрна підлога, інклюзивні вбиральні.
– Наразі у нас навчається небагато дітей з особливими освітніми потребами. Однак є всі умови, щоб забезпечити їм якісну освіту, – повідомила заступниця директора гімназії № 88 Ольга Адамівна.
У «підземній» школі діти будуть навчатися у дві зміни. У першу половину дня – учні з першого по сьомий клас, у другу – восьмі та дев’яті класи.
– Однак якщо дитина захворіла, не перебуває у місті тощо, вона може підключитись до уроків онлайн, – розповіла заступниця директора гімназії Ольга Адамівна.
За словами освітянки, у «підземній» школі є всі умови для того, щоб проводити онлайн-уроки одночасно з очними: якісний інтернет, технічне обладнання, інтерактивні дошки тощо.
– У другу зміну в нас буде група продовженого дня для перших класів. Крім того, будуть безоплатні гуртки від дитячого Центру творчості: заняття з робототехніки, дизайну, фізичної реабілітації, – зауважила Ольга Адамівна.
Кількість бажаючих навчатися офлайн збільшується. Зокрема, заяви надходять і від батьків, чиї діти навчаються в інших школах.