Відновлення житла, підтримка енергетичної системи та психологічна допомога постраждалому населенню – ключові потреби прифронтової Запорізької області. Про це йшлося під час зустрічі заступника голови Запорізької облдержадміністрації Михайла Семікіна з представниками міжнародної організації «Польська гуманітарна акція».
– Останні два місяці були найважчими для нас через кількість авіаударів рф та руйнувань на території області. В першу чергу, це пов’язано з використанням авіабомб. За останній місяць ми маємо 16 загиблих цивільних. Понад тисячу багатоповерхових та приватних будинків було пошкоджено або зруйновано. Тому питання допомоги регіону є надзвичайно актуальним, – зазначив Михайло Семікін.
Під час зустрічі посадовець окреслив кілька ключових напрямків, на яких необхідно зосередити увагу.
– По-перше, це – відновлення пошкоджених будинків. По-друге, підтримка енергетичної системи. Нам необхідні додаткові генераційні та когенераційні установки. По-третє, підтримка освітньої галузі. Наразі ми будуємо «підземні» школи, аби, попри війну, діти мали можливість навчатися офлайн. Це один із пріоритетів роботи обласної влади. Четвертий напрямок – робота з внутрішньо переміщеними особами. А саме: працевлаштування та забезпечення їх житлом, – підкреслив Михайло Семікін.
Представники «Польської гуманітарної акції» висловили готовність допомогти.
– Основні напрями нашої роботи – психосоціальна підтримка, гуманітарна та продовольча допомога. Також надаємо фінансову та психологічну підтримку постраждалому населенню. Наша команда готова розпочати свою діяльність за тими напрямами, які актуальні для Запорізької області, – підсумував регіональний менеджер Польської гуманітарної акції Ірвінг Гомер.
Польська гуманітарна акція (ПГА) – неурядова благодійна організація, заснована у 1992 році. Її мета – надання допомоги цивільному населенню, що страждає від збройних конфліктів та стихійних лих. У 2022 році ПГА надала допомогу Україні на суму понад пів мільярда гривень.