Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізький врожай: як працюють аграрії регіону

24 жовтня 2024 - 10:00

Аграрії Запорізького регіону майже завершили збір врожаю. Працівники агропідприємства «Славутич» підраховують прибутки та готують поля та техніку до посіву озимих.

Цей рік розпочався з заморозків. Після них аграріїв очікували спека та сильні посухи. Це вкрай несприятливі умови, і деякі культури непристосовані до такого клімату. На підприємстві намагалися розширити перелік вирощуваних культур, посіявши часник. Експеримент виявився невдалим – врожай не покрив витрат.

– Ми вирощуємо горох, ріпак, пшеницю, трішки ячменю та соняшник. В цьому році на врожай вплинули морози та засуха, тому він набагато гірший. На прикладі ріпаку: минулого року зібрали 35 центнерів з гектара, а цьогорічний врожай – близько 17 центнерів з гектара, – розповіла заступниця директора агрофірми «Славутич» Єлизавета Марич.

Для підготовки землі до посіву озимих культур потрібні обігові кошти. Також свої виплати мають отримати пайовики, на чиїй землі працює підприємство. Тому аграрії вже почали реалізовувати свою продукцію. На агропідприємстві вже продали ріпак. На черзі – соняшник та пшениця. Цьогорічна ціна на соняшник виявилась непоганою та приємно здивувала агровиробників.

– На мою думку, на ціну значно вплинуло зменшення врожаю. Всі розуміють: чим менше продукції, тим більша ціна. Фермери ще тримають продукцію та сподіваються, що цього року закінчиться війна. В цьому випадку ціна значно підвищиться через експорт, – пояснила заступниця директора.

З іншого боку, невпинно зростають витрати на діяльність самих агропідприємств. Зокрема, підвищилися ціни на добрива. Економити на них не можна. Адже зменшення кількості добрив негативно впливає на врожайність. Подорожчали і паливно-мастильні матеріали, запчастини та інші витратні матеріали. 

– У порівнянні з минулим роком значно зросла ціна та впала якість запчастин для обладнання. Складнощі виникають не тільки з придбанням, але й з доставкою цих товарів до Запоріжжя. Майже все доводиться замовляти з інших регіонів. На місцевих складах майже нічого немає, – пояснив завідувач майстернею Сергій Семець.

За словами фахівця, на кількість пошкоджень техніки впливає і стан землі. Через відсутність опадів причіпне обладнання отримує більше пошкоджень, зменшується ресурс використання спеціальних ступиць та дисків. Також пошкоджень нерідко зазнають й трактори.

Попри всі складнощі, запорізькі аграрії продовжують працювати та вирощувати збіжжя. Зібраного врожаю вистачить для задоволення  потреб населення регіону.


Читайте також

Багатоповерхівки Запоріжжя заживляють завдяки потужним генераторам: пілотний проєкт проти чергових ворожих атак

«Україна – країна нескорених»: у Запоріжжі відзначили День Гідності та Свободи й провели панельну дискусію

Перегляд документального фільму та тематичний квіз: запорізька молодь відзначила День Гідності та Свободи

Джерела електрогенерації, обладнання для медзакладів та ДСНС: голова Запорізької ОДА Іван Федоров обговорив потреби регіону з представниками Європейської Комісії

Додаткова генерація та модульні будинки для переселенців: потреби прифронтового регіону голова Запорізької ОДА Іван Федоров обговорив із представниками ООН

Прифронтова Запорізька область отримала від Дірект Реліф та БО «Благодійний фонд Євгена Пивоварова» інтегровані системи зберігання та передачі енергії

Відновлення будинків, підготовка до зими та офлайн-навчання: координуємо зусилля з міжнародними партнерами

UCBI допоможе Запоріжжю відновитися після обстрілів та підготуватися до зими

Відновлення житла, підтримка енергетики та психологічна допомога постраждалим: заступник голови ЗОДА Михайло Семікін обговорив потреби регіону з міжнародними партнерами

Співпраця з міжнародними партнерами: в центрі уваги – забезпечення гуманітарних потреб жителів Запорізької області

В Запоріжжі планують реалізувати проєкт «Фабрика-кухня» за підтримки міжнародних партнерів

Обласна влада та USAID об'єднують зусилля для підтримки бізнесу прифронтового Запорізького регіону