Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Національний кешбек: мета та переваги державної програми

15 жовтня 2024 - 19:40

До 3 тисяч гривень кешбеку на місяць можуть отримати українці, купуючи товари вітчизняних виробників. На що можна витрати ці кошти? Які торгові мережі в Запоріжжі долучилися до державної програми «Національний кешбек» та в чому її переваги? На ці та інші питання відповіла заступниця голови Запорізької ОДА Оксана Матвіїшина під час брифінгу.

З 2 вересня в Україні проходило бета-тестування, а з 11 жовтня стартувала урядова програма «Національний кешбек». Її мета – соціальна та фінансова підтримка українців, а також вітчизняних товаровиробників. Кешбек у розмірі 10% від вартості нараховується за купівлю товарів українських виробників, що включені у програму.  Ліміт нарахування – 3 тисячі гривень на особу на місяць. 

– Перевагою є те, що отримані кошти можна буде витратити на комунальні послуги, транспорт, ліки, мобільний зв’язок,  спорт, кіно тощо. Також їх можна буде задонатити на ЗСУ або купити військові облігації. Програма також матиме економічний ефект. Йдеться про створення  робочих місць та забезпечення додаткових податкових надходжень. Адже за розрахунками експертів до 40% коштів, витрачених на українські товари, повернеться у вигляді податків до бюджету та буде спрямовано на потреби ЗСУ. Програма сприятиме і детінізації економіки, оскільки кешбек нараховується лише на безготівкові покупки, що відображені у фіскальних чеках, – розповіла Оксана Матвіїшина.

До переліку товарів, за купівлю яких можна отримати кешбек, внесено понад  267  тисяч товарів від 1352 українських виробників. Серед них – продукти харчування, ліки, одяг, побутова хімія і косметика, господарські товари, будівельні матеріали, меблі, іграшки і багато інших товарів українського виробництва. Виключення становить підакцизна продукція – пальне, тютюн та міцний алкоголь. Перелік виробників та товарів, які беруть участь у програмі, постійно розширюється.

– У Запорізькій області до проєкту вже долучилися 34 місцевих виробники та 2 локальні торговельні мережі – «Апельмон» та «Експерт-магазин Veladis», – повідомила заступниця голови ЗОДА.

Фінансування програми здійснюється коштом міжнародних партнерів. Експериментальний проєкт діятиме до 31 грудня 2025 року. На реалізацію програми в 2024 році передбачено 3 млрд грн, а в 2025 році – 6 млрд грн.

Читайте також

Запоріжжя запалює свічки в памʼять жертв голодоморів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.11.2024

55-річний чоловік загинув внаслідок ворожого авіаудару по Запорізькому району, 11-річний хлопчик дістав поранення через атаку росіян на Запоріжжя

«Запорізькій політехніці» – 124 роки: Іван Федоров привітав викладачів та студентів зі святом

«Мрій та Досягай»: стартувала реєстрація на освітню програму для жінок-підприємиць

Увага! Планові вибухові роботи!

Активуйте свою безпеку: в Україні триває Тиждень цифрової грамотності

Від чого залежить якість мобільного зв’язку – дивіться у другому випуску проєкту Мінцифри «Що по зв’язку?»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 288 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Багатоповерхівки Запоріжжя заживляють завдяки потужним генераторам: пілотний проєкт проти чергових ворожих атак

«Україна – країна нескорених»: у Запоріжжі відзначили День Гідності та Свободи й провели панельну дискусію