Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Війна забрала все, але не любов до бджіл: краматорський бджоляр створив пасіку на Хортиці

19 серпня 2024 - 16:00

Володимир Малихін – один із внутрішніх переселенців, яких війна з Донеччини закинула на Запоріжжя. Тут він з нуля створив нову пасіку та займається виготовленням цілющих продуктів бджільництва. Чим корисні маточне молочко та трутневий гомогенат, чоловік охоче розповідає запоріжцям.

Серед мальовничих ландшафтів острова Хортиця з’являється незвичний образ: чоловік у кумедному капелюсі серед  жовто-блакитних вуликів. Це – Володимир Малихін, вимушений переселенець із Краматорська. Він майже 40 років займався справою свого життя –  бджолярством, але війна внесла свої корективи. Чоловік втратив житло, а також пасіку, яка знаходилася в Дробишевському лісництві на Донеччині. Проте не втратив найголовнішого – любові до бджіл. 

Тут, у Запоріжжі, вимушеному переселенцю вдалося відновити виробництво. Завдяки гранту він отримав можливість купити вулики та обладнання і повернутися до улюбленої справи.

– До бджолярства я прийшов випадково – в далекому 1985 році. Але це був лише початок мого захоплення. Згодом я здобув профільну освіту і почав розширювати пасіку, адже отримував задоволення від процесу. Через десять років у мене було 100 сімей бджіл, а через п’ятнадцять – вже 200, – поділився бджоляр. 

Володимир досліджує корисні властивості продуктів бджолярства. За його словами, маточне молочко відоме своїми омолоджуючими і загальнозміцнюючими властивостями. Його рекомендують приймати для підвищення імунітету, поліпшення обміну речовин, нормалізації роботи нервової системи та травлення. Трутневий гомогенат особливо корисний для чоловіків. Він допомагає при проблемах з потенцією і захворюваннях простати. Його також можна приймати жінкам для лікування гормональних порушень і безпліддя.

– До війни я самостійно збирав 8-10 кілограмів маточного молочка і до 30 кілограмів гомогенату за сезон, – поділився бджоляр. 

Зараз пасіка Володимира Малихіна налічує понад 60 вуликів, в кожному з яких близько 50 тисяч бджіл. Але на цьому чоловік не планує зупинятися. 

– Є досвід, є знання, тож працюємо далі, – з посмішкою підсумував бджоляр.

Наразі на підконтрольній Україні території Запорізької області налічується 550 пасік. В них утримують близько 12 тисяч бджолосімей. Цьогоріч кожна родина бджіл зібрала в середньому 15-20 кілограмів меду. Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Запорізької ОДА.


Читайте також

«Ситуація напружена, але контрольована»: про захворюваність тварин на сказ в Запорізькій області

Фінансова підтримка сільгоспвиробників: розпочався прийом заявок

У Запоріжжі СБУ заблокувала чергову «схему для ухилянтів»

Як внутрішньо переміщеній особі укласти декларацію з сімейним лікарем: пояснює НСЗУ

Навчальний рік у Запорізькій школі-інтернаті «Світанок» вдруге розпочнеться в змішаному форматі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.08.2024

Впродовж доби окупанти 333 рази били по 10 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.08.2024

Впродовж доби окупанти 371 раз били по 10 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 906-го дня війни

Субсидії: хто та як може оформити?

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.08.2024