Усі критично важливі підприємства можуть забронювати своїх працівників через Дію. Про це повідомив заступник голови Запорізької ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Володимир Чередніченко під час брифінгу в медіацентрі ОДА.
Як працює механізм бронювання? Керівник підприємства звертається до порталу «Дія» та надає дані відповідальної особи, наприклад керівника кадрової служби. Кадровик вносить всю необхідну інформацію. Після цього керівник своїм електронним цифровим підписом підтверджує необхідність бронювання працівника.
– Коли заявки оформлені правильно, статус надається автоматично протягом години. Якщо військовозобов’язаний співробітник не уточнив дані в ТЦК, знаходиться в розшуку або підприємство не сплачує необхідні податки, надходить відмова в бронюванні зі вказанням причини. Інформація в реєстрі «Оберіг» оновлюється також автоматично, – повідомив заступник голови Запорізької ОДА Володимир Чередніченко.
Для підприємства бронювання діє протягом 12 місяців з моменту, коли воно отримало статус критично важливого. Також бронювання працює протягом строку дії контракту підприємства з Міністерством оборони.
– Якщо необхідно збільшити кількість заброньованих працівників або оновився персонал, строк бронювання все одно не змінюється, – зазначив Володимир Чередніченко.
Посадовець нагадав, що статус «критично важливий» для установ надає профільне міністерство, у сфері управління якого провадить свою діяльність підприємство, або обласна військова адміністрація. Таке підприємство має бути необхідним для підтримки життєдіяльності області або обороноздатності країни.