Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Цифрова трансформація соціальної сфери – це зручність, комфорт та безпека людей», – заступник Міністра соціальної політики Костянтин Кошеленко

17 липня 2024 - 12:20

Цифровізація соціальних послуг та Програма життєстійкості – головні питання виїзної наради, яку провів заступник Міністра соцполітики України Костянтин Кошеленко в Запорізькій області. 

Урядовець відвідав Центр захисту і підтримки дітей та сімей і  геріатричний пансіонат в Запоріжжі. З фахівцями  структурних підрозділів з питань соцзахисту населення обговорив перспективи цифровізації соціальних послуг. Зокрема, презентував Соціальний портал Мінсоцполітики. Наразі він тестується у чотирьох регіонах. Але вже восени ним зможуть скористатися як соцпрацівники, так і громадяни.

– Цифровізація – це не тільки про перехід на режим «без паперів». Це й про зручність, комфорт та безпеку людей. Зараз працюємо над тим, щоб людина або сім’я зайвий раз не відвідувала органи соцзахисту. Не потрібно буде збирати численні довідки та подавати заяви. Достатньо відвідати Соціальний портал Мінсоцполітики, авторизуватися в особистому кабінеті, обрати соціальну послугу та заповнити відповідну заяву, – розповів заступник Міністра соцполітики України Костянтин Кошеленко.

Посадовець побував у Широківській громаді, де ознайомився з роботою Центру життєстійкості. Загалом в Запорізькій області вже працюють чотири подібних центри. А до кінця року буде створено ще два.

– Програма життєстійкості – пілотний проєкт Міністерства соціальної політики в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської. Ми створюємо у громадах Центри життєстійкості, де люди можуть отримати допомогу психологів та соціальних працівників, знайти опору та навчитися справлятися зі стресами і життєвими труднощами. Наголошу, що всі послуги в центрах безкоштовні, – відзначив Костянтин Кошеленко. 

Під час наради йшлося і про розвиток Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). Вона запрацювала в перший рік повномасштабного вторгнення. На сьогодні системою користуються 15 тисяч фахівців соцсфери. Команда міністерства підготувала законопроєкт, що дозволить об’єднати всі бази даних та реєстри в ЄІССС. Це дасть можливість людині або сім’ї отримати соціальні послуги в будь-якій точці України онлайн або особисто.

– Запорізька область підтримує ініціативи Мінсоцполітики щодо цифровізації соціальних послуг і готова стати пілотною областю для тестування інновацій. Спрощення процедури отримання соціальної допомоги, зменшення черг та підвищення якості обслуговування – це те, чого потребують жителі громад нашого прифронтового регіону, – підкреслив заступник голови Запорізької ОДА Володимир Чередніченко.

Читайте також

Національний кешбек: за жовтень держава виплатила українцям понад 119 мільйонів гривень

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Мінімізовано участь ТЦК: хто та як може долучитися до лав Бердянського прикордонного загону

Бронювання військовозобов’язаних: уряд вніс зміни

Націоналізоване майно у Запоріжжі на приватизаційному аукціоні за зниженою навпіл ціною

Нічна ворожа атака дронами-камікадзе призвела до руйнувань приватних будинків, 13-річний хлопець отримав поранення

Зимова єПідтримка: уряд затвердив президентську програму виплати українцям 1 тисячі гривень

Прийомна сімʼя в Кушугумській громаді отримала генератор за сприяння громади та волонтерів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 25.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області.

В Запоріжжі відбулась чергова зустріч «Діалог влади та бізнесу»: на порядку денному – критично важливі підприємства та бронювання співробітників

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024