В громадах Запорізької області ввели посаду менеджерів з безпеки. Спеціально навчені фахівці опікуються питаннями цивільного захисту та слідкують за громадським порядком. Вони відповідають і за пожежну та техногенну безпеку. Представники Запорізької області презентували пілотний проєкт «Безпечна громада» у Чернігові. Там відбувся міжрегіональний круглий стіл міжнародної організації CIVIC, присвячений захисту цивільного населення.
Пілотний проєкт зі створення безпечного середовища у Запорізькій області представив заступник голови Запорізької ОДА Євген Мироненко. Його суть полягає в організації безпечних умов проживання для мешканців громади. Для цього планується організувати роботу поліцейської станції з групою оперативного реагування, місцевої пожежної команди, сучасної системи оповіщення та побудувати в громаді центри безпеки.
У кожній громаді з'явиться спеціальний менеджер з безпеки або цілий відділ чи сектор, залежно від кількості населення та населених пунктів. Спеціалісти з безпеки будуть вирішувати, що робити, аби не сталося пожеж, аварій та інших небезпечних ситуацій. Кваліфіковану підтримку та супроводження таких підрозділів здійснюватимуть рятувальники та поліція.
З початку 2024 року в громадах Запорізького району створили відділи з безпеки. Їхні керівники та працівники пройшли відповідне навчання.
– Жоден регіон не мав такої практики, ми – перші. Ця ініціатива зараз активно впроваджується на території Запорізької області. Обов’язково будемо ділитися досвідом з іншими регіонами, – розповів Євген Мироненко.
Представники Чернігівської та Запорізької областей обмінялися досвідом роботи з міжнародною організацією CIVIC у сфері захисту цивільного населення. У травні Запорізька область підписала з організацією меморандум про співпрацю. Це дозволило додатково залучити кваліфікований ресурс із забезпечення безпечного середовища.
Учасники дискусії домовилися продовжувати співпрацю для впровадження стратегій захисту та підвищення рівня безпеки громадян.