У 62 громадах області діють програми підтримки військовослужбовців та їхніх сімей, направлені на допомогу пораненим, демобілізованим, сім’ям загиблих та зниклих безвісти. Програми також фінансують реабілітацію, санаторно-курортне лікування. На це в бюджетах громад передбачено більш ніж 380 млн грн.
- Про ветерана необхідно піклуватися з першого дня його мобілізації. Не військовослужбовець має прийти до органів влади, а фахівці громади мають виявити його нагальні проблеми та запропонувати найбільш прийнятні варіанти їх вирішення, – зазначила радниця голови Запорізької облдержадміністрації з питань ветеранської політики Олена Сороченко під час брифінгу в медіаціентрі при ОВА.
Посадовиця зауважила, що в громадах області активно підтримують військовослужбовців.
- Гарним прикладом є Широківська громада Запорізького району та релокована Мелітопольська. В останній створили комунальну установу з питань ветеранської політики. Підтримують захисників і в Запоріжжі. В кожному районі міста працюють кімнати медіації. Тут ветерани можуть отримати психологічну, юридичну та інші види допомоги, – розповіла Олена Сороченко.
За словами радниці, в Запорізькій облдержадміністрації організовано роботу Відділу з питань ветеранської політики. Він опікується соціальним захистом та адаптацією ветеранів до цивільного життя. У Хортицькій академії працює Центр ветеранського розвитку. В планах – створити в регіоні ветеранський простір. Там колишні військові зможуть обмінюватися досвідом, знаходити однодумців, говорити про наболіле.
- Окрема увага приділяється вшануванню пам’яті загиблих Захисників і Захисниць. Обласна влада планує запустити онлайн-платформу «Книга пам’яті» та побудувати в Запоріжжі меморіал пам’яті «Захисників і Захисниць, - зазначила Олена Сороченко.
В регіоні формується єдина патронатна служба, яка забезпечуватиме співпрацю органів влади, місцевого самоврядування, громадськості. Ця служба буде підтримувати діючих військовослужбовців і демобілізованих, супроводжувати членів сімей зниклих безвісти, полонених та звільнених з полону, членів сімей Захисників та Захисниць України.
За словами Олени Сороченко, найчастіше ветерани потребують допомоги з оформленням документів. На порталі «Дія» вже доступні електронні посвідчення ветерана та учасника бойових дій. Також запроваджується інститут помічника ветерана. Підтримка військовослужбовців, допомога їм та їхнім родинам, вшанування памʼяті загиблих – один із важливих напрямків діяльності обласної влади.