Майже тисячу внутрішньо переміщених осіб працевлаштував Запорізький обласний центр зайнятості з початку року. Про допомогу громадянам із пошуком роботи та гранти безробітним для відкриття бізнесу розповіла директорка ОЦЗ Ірина Дуднік під час брифінгу в медіацентрі ЗОВА.
Зі слів посадовиці, кількість звернень до служби зайнятості зросла на чверть у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це пов’язано із змінами у законодавстві – почастішали запити від внутрішньо переміщених осіб. Спеціалістка зауважила – щоб стати на облік, не обов’язково бути безробітним. Послугами рекрутерів можуть скористатися всі охочі.
Сьогодні найпростіший варіант знайти роботу – звернутися до центру зайнятості. За період із січня по квітень ми працевлаштували майже тисячу ВПО. Робота є, ми надаємо пропозиції, головне – щоб було бажання працювати, – запевнила Ірина Дуднік.
Центри зайнятості активно співпрацюють з навчальними закладами. Це дозволяє шукачам роботи підвищити кваліфікацію або навіть отримати новий фах за рахунок ваучерів. Цей сертифікат дозволяє безоплатно опанувати професію в закладах технічної освіти або отримати другу вищу освіту за іншою спеціальністю. Їх за минулий рік служба зайнятості видала майже 800, більше половини – саме внутрішнім переселенцям.
Ще одним напрямком співпраці є суспільно-корисні роботи. Мешканців області залучають до «Армії відновлення». З початку року в регіоні до програми долучилося майже 2 тисячі працівників – частина з них отримали постійне місце роботи.
На тимчасових працівників розповсюджуються всі соціальні гарантії, як при звичайному працевлаштуванні, а також виплачується грошова винагорода – 1,5 мінімальні заробітні плати. А це, як зазначає Ірина Дуднік, 12 тисяч гривень.
Ми зацікавлені у довготривалій співпраці. Є випадки, коли після визначеного терміну осіб працевлаштовували на постійній основі. Роботодавці бачать потенціал та забирають людей на підприємства, – повідомила директорка обласного центру зайнятості.
Створювати додаткові робочі місця дозволяють і гранти на відкриття бізнесу. Особливо це стосується військових. З початку року погоджено 9 ветеранських проєктів, 8 з яких вже отримали фінансування. Не відстають із відкриттям бізнесу і ВПО – 23 людини вже започаткували власну справу.
Сьогодні велика потреба саме в робітничих професіях із високою кваліфікацією. Спостерігається брак чоловіків, які найбільш затребувані на великих підприємствах. Тому ми організовуємо ярмарки вакансій та тематичні заходи – інформуємо населення та шукаємо підходящі кадри, – підсумувала Ірина Дудник.