Під час брифінгу в офіційному Медіацентрі при ОДА лікарка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ ЗОЦКПХ МОЗ України Наталія Кирилова розповіла про правила проведення безпечних канікул.
Зимові канікули - це пора відпочинку, та розваг. Щоб зимовий відпочинок був веселим, радісним і безпечним, фахівці рекомендують дітям та батькам додержуватись простих правил.
По-перше, треба дотримуватися принципів здорового харчування:
-
Приймати їжу треба не менше 4-5 разів на день, в один і той самий час. Споживати м’ясо, молочно-кислі продукти, рибу, яйця, бобові, горіхи, вершкове масло, рослинні жири, овочі та фрукти.
-
Необхідно скоротити вживання солодких газованих напоїв, майонезів, кетчупів, чипсів та сухариків.
-
Добова норма води — 1,5-2 л. Вона забезпечує життєво-необхідні функції, сприяє обмінним процесам, виводить токсичні речовини.
-
Необхідно звертати увагу на дотримання дитиною правил особистої гігієни, зокрема миття рук перед прийомами їжі. Це допоможе захистити організм від безлічі хвороботворчих мікроорганізмів, які скупчуються на руках.
По-друге, Наталя Кирилова зазначила, що відпочивати треба чергуючи дозвілля у приміщенні та активність на вулиці, але вибирати для ігор треба безпечні майданчики.
Лікарка радить батькам не допускати тривалого перебування дітей на прогулянці, якщо низька температура повітря. Дітям слід обережно поводити себе на слизьких тротуарах, дотримуватись правил дорожнього руху та виключити ігри на водоймах та в інших небезпечних місцях.
- Зверніть увагу дітей, що небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, де можна отримати травми різного ступеня тяжкості. Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, забираючись як найвище на дерева, - наголосила Наталя Кирилова.
Крім цього, на стан здоров’я школяра впливає повноцінний сон. Його рекомендована тривалість для учнів молодших класів - 10-10,5 год, для старших - 8-9 год. Перед сном намагайтесь обмежити перегляд емоційно-насичених телевізійних програм, ігри з використанням гаджетів.
Резюмуючи поради, Наталя Кирилова звернулась до батьків:
- Наповнюйте канікули дітей вашим теплом, увагою, позитивом. Це допоможе зберегти їхнє фізичне та психічне здоров’я, що є основною життєвою цінністю кожної людини та родини, - зазначила лікарка.