Завдяки співпраці обласної влади з представниками Greenpeace та ГО «SaveDnipro» в Запоріжжі встановлено новітню систему моніторингу гамма-випромінення.
У співпраці з ОВА фахівці з радіологічного моніторингу обрали оптимальне місце для встановлення сучасного датчика випромінення. Новий датчик від Greenpeace та SaveDnipro передає дані про рівень радіації у реальному часі на онлайн-карту SaveEcoBot, яка цілодобово доступна для всіх охочих.
Крім цього під час візиту до Запоріжжя представники Greenpeace та SaveDnipro зустрілися з заступником голови ЗОВА Євгеном Мироненком, директором департаменту захисту довкілля Антоном Петрухіним, начальником управління зовнішніх відносин та зовнішньоекономічної діяльності Артуром Бойко та директором департаменту з цивільного захисту населення Олексієм Карауловим, щоб обговорити російські загрози з боку окупованої ЗАЕС, дізнатися більше про життя області в умовах постійних обстрілів та висловити підтримку місцевим мешканцям.
-
Greenpeace виконує важливу для нас роботу з фіксування злочинів проти довкілля та людства. Вплив на біосферу через масштабні замінування, забруднення ґрунтів, річок, морів, атмосферного повітря, яке здійснюється в результаті військової агресії на території України, буде мати довготривалі наслідки для всього людства. Постійна комунікація, яку здійснює Greenpeace із західним світом, доносячи правду про реальну ситуацію в Україні, допоможе глобальному людству усвідомити масштаби загрози та усвідомити необхідність зупинки агресії російської федерації, - зауважив Євген Мироненко
Як підкреслив фахівець з радіації Greenpeace Ян Ванде Путте, самі датчики не можуть зупинити радіацію, але вони надаватимуть надзвичайно важливу інформацію, яка може врятувати життя у випадку можливої навмисної ядерної катастрофи.
Співпраця місцевої влади та організацій зміцнює здатність разом відстежувати ризики ядерної катастрофи та реагувати на них.