Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

СБУ затримала агента фсб, який встановив приховані вебкамери на дорогах Запоріжжя, щоб шпигувати за колонами ЗСУ

30 жовтня 2023 - 10:15

Служба безпеки України затримала ще одного агента фсб у Запоріжжі. Він збирав розвіддані про маршрути руху та кількість техніки і військових Сил оборони, які відправлялися на передову.

Одним із перших завдань цього зрадника був збір відомостей про місцеве обласне управління СБУ. Таким чином він потрапив у поле зору внутрішньої безпеки та контррозвідки української спецслужби, які почали документувати протиправну діяльність російського агента.

Встановлено, що для відслідковування колон ЗСУ зрадник встановив уздовж основних автошляхів регіону власні приховані вебкамери.

Втім, співробітники Служби безпеки своєчасно виявили і деактивували приховані відеопристрої. Таким чином СБУ запобігла передачі розвідданих агресору.

У зоні особливої уваги рф були колони важкої бронетехніки та артилерії ЗСУ, які залучені до контрнаступальних операцій на південному фронті.

Агент встановив вебкамери у локаціях, на які йому вказав «куратор» з фсб.

Щоб замаскувати відеопристрої, він закріплював їх на опорах зовнішнього освітлення доріг.

Після встановлення вебкамер вони мали здійснювати безперервну онлайн-трансляцію автомобільного трафіку з наданням віддаленого доступу кадровим співробітникам фсб.

За виконання ворожого завдання російська спецслужба переправила на банківську картку свого агента грошову винагороду у розмірі 30 тисяч гривень.

СБУ поетапно задокументувала злочинні дії зловмисника та затримала агента під час технічної перевірки однієї з ворожих вебкамер.

За даними слідства, поплічником агресора виявився місцевий житель. Наприкінці вересня цього року він дистанційно вийшов на адміністратора прокремлівського Телеграм-каналу і запропонував йому свою допомогу у війні проти України.

Після отримання «пропозиції» адміністратор російського інтернет-ресурсу вивів чоловіка на зв’язок через месенджер з представником фсб.

Таким чином зрадник отримав від агресора не тільки завдання розвідувально-підривної діяльності, але й покрокові інструкції щодо їх виконання.

Під час обшуку в помешканні затриманого виявлено нову вебкамеру, яку він планував додатково встановити, щоб відслідковувати переміщення Сил оборони. Також вилучено мобільний телефон, який фігурант використовував для спілкування з фсб.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (замах на державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану).

Наразі він перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Спецоперацію проводили співробітники Головного управління внутрішньої безпеки, Департаменту контррозвідки та Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

Читайте також

Американський юрист Кевін Данлеві провів онлайн-презентацію для студентів БДПУ

Запорізька область розширює співпрацю з регіонами США: нові можливості для освіти та економіки

В Запоріжжі привітали із професійним святом працівників житлово-комунального господарства

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 16.03.2025

Впродовж доби окупанти завдали 438 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.

Ініціатива Президента України Bring Kids Back UA працює: ще 4 українських дітей вдалося врятувати з ТОТ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.03.2025

Впродовж доби окупанти завдали 310 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1115-го дня війни

10 років добрих справ: ювілей благодійного фонду «Карітас Запоріжжя»

«Діалог влади та бізнесу»: підтримка аграріїв в умовах війни

«Діалог влади та бізнесу»: підтримка аграріїв в умовах війни