Поліцейські та науковці правоохоронних вишів у Запоріжжі вивчали практичний досвід розслідування воєнних злочинів - семінар «Особливості документування та розслідування злочинів, пов’язаних зі збройною агресію проти України» провили представники міністерства внутрішніх справ.
Викладачам та науковцям розповіли на прикладах, як документуються наслідки обстрілів та воєнних злодіянь проти мирного населення під час бойових дій, показали наслідки обстрілів та залишки ракет і снарядів.
Директор департаменту освіти науки та спорту МВС України Олександр Тарасенко зазначив, що поліцейські працюють в умовах постійних обстрілів і мають забезпечувати як особисту безпеку, так і безпеку громадян.
-
Особливість саме цих тренінгів – це інформування про те, яким чином здійснювати огляд місць після влучання авіабомб та інших прильотів. Також ми відвідуємо локації, на яких катували наших громадян, і поліцейські мають розуміти, яким чином оглядати ці місця, на що особливо зарплати уваги, - розповів представник МВС.
Начальник Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Артем Кісько зазначив, що кожен його підлеглий працює як універсальний полицейский - він і слідчий, і парамедик, і науковець.
-
Приклад - це примусова евакуація: є припис, а як її проводити, було незрозуміло. Наші психологи і фахівці ювенальної превенції розробили алгоритми, аби переконати і змусити людей з дітьми виїхати з небезпечних місць. Потім це буде включено до нормативної бази, - розповів очильник поліції області.
За даними правоохоронців, слідчими підрозділами поліції з початку повномасштабного вторгнення розпочато 3485 кримінальних проваджень за ст. 438 ККУ (Порушення законів та звичаїв війни), з яких 2971 після проведення слідчих дій та збору доказів скеровано за підслідністю до слідчих підрозділів УСБУ в Запорізькій області, ще у 514 провадженнях досудове розслідування здійснюється слідчими підрозділами ГУНП.
Наразі слідчими ГУНП в Запорізькій області проводиться розслідування у 116 кримінальних провадженнях, відкритих за фактами злочинів, передбачених ст. 111-1 ККУ (Колабораційна діяльність), з яких 74 після проведення слідчих дій скеровано до УСБУ. До суду передано обвинувальні акти за 17 кримінальними провадженнями.
Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності