Напередодні Дня Незалежності України в одному з культурно-освітніх осередків обласного центру відкрилась унікальна виставка художніх робіт Володимира Безрукого «Мистецтво на уламках війни». До заходу долучились заступник голови ОДА Євген Мироненко та директор Департаменту культури та інформаційної політики Владислав Мороко.
Автор картин Володимир Безрукий на передовій ще з початку бойових дій на сході України. Там малював портрети військових, поранених бійців і просто цивільних людей. У перші дні повномасштабного вторгнення боронив підступи до столиці, де й почав творити надзвичайні роботи на незвичайних «холстах». Малював на дверях погребів та сараїв, на плащ-палатках у віконних рамах, на збитих дошках ящиків від боєприпасів іноді на позиціях прямо в окопах чи бліндажах. Серед робіт митця можна побачити Запорізький край, місто Запоріжжя та Гуляйпільський район у воєнні часи: степові ландшафти, промислові пейзажі, Дніпрові кручі та портрети побратимів.
-
Хотів би почати зі слів подяки нашим бійцям, які вже дев'ять років відстоюють незалежність держави та боронять її від рашистської чуми. Українські військові не лише мужні, сильні духом та волею люди, а й вкрай талановиті. На цих картинах можна побачити щирі почуття воїнів, які отримали гіркий досвід війни. Особливо важливо у складні для країни часи показувати наш внутрішній дух та людяність, - зазначив заступник голови ОДА Євген Мироненко.
Насичені соковиті кольори полотен – це відображення того виру емоцій, які переживає художник. Вони розставляють акценти, виносять на перший план деталі, на які зазвичай не звертаєш уваги, спонукають придивитись уважніше до звичних речей і побачити те, що ховається від стомленого, виснаженого війною погляду. Вони заставляють заглибитись у себе, відчути щемливу красу, від якої болить душа, але яка змушує відчувати себе живим.
-
Картини Володимира Безрукого є справжніми свідченнями війни, своєрідною відповіддю на події, що відбуваються в Україні вже 9 рік поспіль. Виставка має назву “Мистецтво на уламках війни”, але насправді - це двері в нове українське мистецтво, яке народжується тут і зараз. Вся “шароварщина” нехай залишиться в історії, - наголосив директор Департаменту культури та інформаційної політики Владислав Мороко.
Департамент культури та інформаційної політики