Очільник ЗОВА Юрій Малашко поспілкувався з журналістами незалежного українського інтернет-видання “ONLINE.UA” та розповів про ситуацію в регіоні. Так, в області почастішали ворожі обстріли — військові рф налякані українським контрнаступом. Аби утримати території та сповільнити просування ЗСУ, окупанти використовують всі види озброєння, зокрема застосовують хімічне, яке заборонене на міжнародному рівні.
Як зазначив очільник ЗОВА, крім атак на підконтрольні Україні міста й села, ворог обстрілює деокуповані території та нищить об’єкти цивільної інфраструктури. Там досі перебувають люди. Крім цього, в захоплених населених пунктах залишаються діти: їх батьків та опікунів росіяни примушують йти на співпрацю та пропагують свої псевдоцінності серед малечі.
-
В різних регіонах країни наразі зареєстровано понад 270 тисяч ВПО, що пройшли через нашу область. На території Запорізького регіону залишається близько 224 тисячі вимушених переселенців. Люди, які мали можливість виїхати - евакуювались, проте дехто залишився в рідних домівках чекати на повернення України. Сподіваємося, що після завершення бойових дій наші громадяни, які перебувають за кордоном, повернуться додому для відновлення країни, - зазначив Юрій Малашко.
Військові рф продовжують чинити тиск на мирне населення тимчасово окупованих територій: проводять примусову паспортизацію, обмежують виїзд та змушують йти на співпрацю. Крім цього, як зазначив очільник ЗОВА, росіяни постійно поширюють фейки серед наших людей. Попри всі провокації, Запорізька область продовжує налагоджувати співпрацю з міжнародними партнерами, посилювати економічний потенціал регіону, готуватися до деокупації територій, а також відбудовувати зруйновані військовослужбовцями рф будинки завдяки програмі “єВідновлення”.
-
Триває посилена підготовка до деокупації регіону. Після проведення стабілізаційних заходів нашими бійцями, керівники військових адміністрацій мають оперативно повернутися на місця для відновлення державності та систем життєдіяльності на звільнених територіях. В межах цієї підготовки, посилюємо нашу енергетичну систему напередодні осінньо-зимового періоду, адже розуміємо, що ворог буде гатити по об'єктах критичної інфраструктури, - підкреслив Юрій Малашко.
Говорили також про ситуацію на ЗАЕС: всі енергоблоки, окрім четвертого знаходяться в стані холодного зупину, рівень радіації в межах допустимої норми. Українські працівники в межах своїх повноважень забезпечують роботу станції та контролюють її функціонування. Під координацією центральних органів влади систематично проводяться спеціальні навчання, які допомагають підготуватися до можливого виникнення аварійної ситуації та вберегти населення. Водночас на ЗАЕС перебувають й фахівці МАГАТЕ, яким окупанти та представники росатому перешкоджають доступу до певних об'єктів на території. Співробітники агентства виконують здебільшого інформаційно-консультаційну функцію, однак Україна чекає на реальну допомогу з відновленням безпеки на ядерному об'єкті.
За словами очільника ЗОВА, вже зараз обласна влада напрацьовує заходи, аби люди, які постраждали від війни та військовослужбовці, які повернуться з фронту після її закінчення, не почували себе соціально “ізольованими”.
Департамент культури та інформаційної політики