Під головуванням керівника Департаменту захисту довкілля ЗОВА Сергія Карпія відбулося засідання комісії з заходів щодо ліквідації наслідків задухи водних біоресурсів та їх утилізації, під час якої присутні розробили план моніторингу та реагування на зниження рівня води.
До наради долучилися представники Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Запорізькій області, Національного заповідника «Хортиця», ДСНС та Держспоживслужби.
Внаслідок терористичного акту загарбників підривом Каховської ГЕС вздовж річища Дніпра вище зруйнованої станції стрімко знижується рівень води, що несе серйозну загрозу для водних біоресурсів в основному річищі та дотичних водоймах. За останніми замірами фахівців рівень нижнього б’єфу Дніпровської ГЕС становить 15,7 м, в той час, як гранично допустими мінімумом вважається рівень 14,5 м.
В межах Запоріжжя розташовано геологічний заказник “Дніпровські пороги”, що є унікальним нерестилищем та місцем гніздування птахів. Так, внаслідок зниження рівня води декілька озер під загрозою ізоляції від «великой» води. Існують ризики ізоляції заток та проток плавневої частини.
Таке стрімке зниження рівня води може привести до загибелі водних біоресурсів та порушення балансу екосистеми.
Обласна влада враховує досвід зимового замору риби та здійснює заходи запобігання виникнення несанкціонованих звалищ побічних продуктів тваринного походження. Відповідним органам доручено посилити контроль та роз’яснювальну роботу щодо реалізації водних біоресурсів без документів, що підтверджують якість та походження.
Департамент культури та інформаційної політики