Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Розроблення програми комплексного відновлення області: пріоритетні шляхи роботи

18 березня 2023 - 14:00

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України провело онлайн-нараду стосовно методології розроблення програм комплексного відновлення регіонів з представниками профільних структурних підрозділів областей, де обговорили питання та механізми розроблення Програми комплексної відбудови. Зокрема, долучилася керівник апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, фахівці Управління містобудування та архітектури ОДА і представники структурних підрозділів ОДА.

Представники Міністерства зазначають, що  процес відбудовування потрібно починати зараз. Планувати відновлення за принципом «як було» — це не реалістичний варіант в умовах воєнного та післявоєнного стану. Лише комплексний аналіз і переосмислення існуючого допоможуть не провалити відбудову. Програма комплексного відновлення – це документ, який дозволяє скласти цілісну картину й визначити конкретні кроки та етапи. Оскільки документ комплексний і охоплює всі сфери життя, до його розробки варто залучати професіоналів та різні групи зацікавлених сторін. У тісній співпраці українських та міжнародних колег можливо досягти справді прогресивних, інноваційних та стійких рішень.

Програма комплексного відновлення має відповідати Цілям сталого розвитку України на період до 2030 року, визначеним Указом Президента України  від 30 вересня 2019 р. №722.

Сама Програма розробляється для територій, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України або тих, які є місцями концентрації соціально-економічних, інфраструктурних, екологічних чи інших кризових явищ. Фінансування робіт з розроблення програми комплексного відновлення області здійснюється за рахунок бюджетних коштів, міжнародної технічної та/або поворотної чи безповоротної фінансової допомоги міжнародних організацій.

Для пріоритизації проєктів визначаються орієнтовні основні пріоритети розвитку територіальної громади на 15-20 років (виробнича діяльність, нематеріальне виробництво та послуги, логістика, сільське господарство, розробка природних ресурсів, туризм, житлове забезпечення та обслуговування населення в рамках великої агломерації тощо). Крім цього, застосовують Інтегрований підхід, який полягає у врахуванні взаємних впливів об’єктів різних типів.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

В Запорізькій області розширили програми допомоги постраждалим від ворожих обстрілів

Норвезька делегація відвідала Запоріжжя: увага міжнародних партнерів прикута до зруйнованих ворогом будинків

В Запоріжжі відзначили кращих молодих науковців 2024 року

До Міжнародного дня студента відбувся цікавий нетворкінг

Програма Фонду енергоефективності «ГрінДІМ»: ще більше можливостей для ОСББ та ЖБК

«Національний кешбек»: запоріжці обирають українське

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 392 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 997-го дня війни

Власники рахують збитки: внаслідок ворожої атаки дронами Запоріжжя пошкоджено об’єкти торгівлі

Голова Запорізької ОДА Іван Федоров зустрівся із мешканцями зруйнованого будинку по Запорізькій, 2-А

У Запоріжжі відзначили кращих студентів області 2024 року