Ознайомитися з роботою фахівців й впевнитися в якості надання послуг запорізьким пенсіонерам керівник ЗОВА Олександр Старух особисто відвідав сервісні центри ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
У зв’язку із запровадженням воєнного стану та проведенням бойових дій на території області, на сьогодні працює 11 сервісних центрів з 30. Зокрема, створено віддаленні робочі місця в територіальних громадах й Центрах надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Так, з початку тимчасової окупації працівниками сервісних центрів було прийнято понад 8500 тисяч ВПО.
Начальниця Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко зауважила, що сервісні центри обладнано за сучасними стандартами, які відповідають потребам усіх категорій населення. Зокрема, на спеціальних інформаційних стендах громадяни можуть ознайомитися з переліком послуг, взяти інформаційні матеріали з роз’ясненнями пенсійних питань, оформити документи тощо.
-
Всі 11 сервісних центрів, які сьогодні функціонують для наших запорізьких пенсіонерів, працюють за єдиними стандартами. Тобто незалежно від того, куди звертається пенсіонер, ми будемо обслуговувати й надавати йому весь перелік послуг. З квітня 2015 року Пенсійний фонд працює за принципом екстериторіальності, - розповіла Начальниця Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко.
Крім того, Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова №1014 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України” від 16.09.2022 року, яка передбачає, що функцію з фінансування та нарахування житлових субсидій та пільг відтепер передано до органів Пенсійного фонду України.
-
З 1 жовтня вже запрацювала функція щодо фінансування. Що стосується Запорізької області, ми отримали відповідні списки, їх опрацювали й вже на початку цього місяця Пенсійним фондом України було направлено 6,5 мільйонів гривень саме на субсидії та пільги. А з 1 грудня ми почнемо їх нарахувати. Тому передбачається, що ті фахівці, які займалися цією роботою в управліннях соцзахисту населення, перейдуть працювати до нашого Управління Пенсійного фонду, - зазначила Світлана Жмурко.
Таким чином керівник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух переконався, що попри воєнний стан та складну ситуацію в нашому регіоні, Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області продовжує виконувати свої функції на належному рівні.
-
Сьогодні подивились, на якому високому рівні проводиться робота в сервісних центрах Пенсійного фонду, наскільки тут працюють гарні фахівці. Під час зустрічі також обговорили проблемні питання, які потрібно вирішувати місцевій і виконавчій владі. Але, попри складні умови воєнного часу, пенсії продовжують нараховуватися, навіть на тимчасово окупованих територіях. З впевненістю можу сказати, що ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області повністю виконує свої функції. Дякую всім працівникам і керівництву фонду, які продовжують працювати на належному рівні та піклуватися про наших пенсіонерів, - підсумував Олександр Старух.
Департамент культури та інформаційної політики