Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Постраждалі від війни українці можуть звернутися до Центру допомоги врятованим у Запоріжжі

1 липня 2022 - 11:05

У Запоріжжі за ініціативи  Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні розпочав роботу Центр допомоги врятованим. 

Центр став першим подібним сервісом, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, в одному місці можуть отримати комплексну допомогу. 

  • Дуже важливо, що перший Центр допомоги відкривається у Запоріжжі, яке від початку повномасштабної агресії росії стало хабом для тих, хто тікає від жаху війни. Це місто щодня приймає сотні громадян, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій. Відтак, основним пріоритетом було створення умов для надання комплексної допомоги врятованим. У Центрі нададуть безкоштовну психологічну, правову та медичну підтримку. Основний принцип – не допустити повторного травмування постраждалих та забезпечити середовище довіри. Саме від першого досвіду отримання допомоги залежить подальша реабілітація. Це мій особистий пріоритет, і я вдячна всім, хто допомагає реалізувати цю ініціативу, - зазначила під час відкриття Центру Ольга Стефанішина.

У Центрі соціальні працівники, психологи та юристи безоплатно надаватимуть конфіденційну психологічну та правову допомогу.  Також відвідувачі зможуть отримати інформацію щодо медичних послуг, гуманітарної допомоги, поселення та соціальних виплат.

  • Відкриття такого Центру наочний приклад співпраці Уряду, органів місцевої влади, міжнародних і громадських організацій. Його робота наближена до потреб людей, розуміння їхніх проблем, підзвітності та дотримання найкращих міжнародних стандартів надання допомоги постраждалим від війни й насильства, прокоментувала подію Урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко.

В складних випадках, зокрема, сексуального насильства,  спеціалісти Центру довгостроково допомагатимуть постраждалим побороти посттравматичний синдром та повернутись до нормального життя.   

  • Під час війни рівень насильства завжди збільшується. Ми знаємо про випадки сексуального та інших видів насильства і прагнемо допомогти постраждалим отримати відповідну спеціалізовану допомогу. Саме тому у Центрі приділятиметься увага жінкам, чоловікам, дітям, які постраждали від насильства, щоб вони могли отримати всю необхідну допомогу, подолати травму, відновити сексуальне і репродуктивне здоров’я. Створена можливість для спілкування  із фаховими спеціалістами стільки часу, скільки буде необхідно, незважаючи на місце перебування постраждалих, - сказав Павло Замостьян, заступник представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. 

Керівник ЗОВА Олександр Старух зазначив, що з першого дня війни наше місто воює та працює. Але, окрім цього, саме через Запоріжжя, пройшло приблизно 300 тисяч людей, які шукали безпечного та мирного життя. Так, у гуманітарному хабі внутрішньо переміщені особи могли зареєструватися, відпочити та отримати необхідну допомогу. А зараз, з відкриттям Центру перелік допомоги став ще більшим. 

  • Ми відпрацювали моделі, необхідні, щоб надати людям допомогу. Це і  юридичні питання, і організаційні, які виникають. Раніше ми зустрічали по 8 тисяч людей на добу, зараз - приблизно 1500. Продовжують виїжджати з Донбасу, лівобережної Херсонщини, маріупольчани та мешканці інших територій. З нашої області так само щоденно евакуюється велика кількість людей. Ця проблема довготривала та вимагає системної роботи. Ми вдячні Уряду, органам центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадським організаціям, бізнесу міжнародним партнерам і власне нашим громадянам. Це все дає результат, що ми піклуємося один про одного. Головне, щоб люди комунікували, адже громада - це не просто будинки й дороги, це люди, які там живуть. І країна - це, в першу чергу, громадяни, які мають допомагати один одному, - зауважив Олександр Старух. 

Більш детально у відео:

 

    

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 144 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Запоріжжя запалює свічки в памʼять жертв голодоморів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.11.2024

55-річний чоловік загинув внаслідок ворожого авіаудару по Запорізькому району, 11-річний хлопчик дістав поранення через атаку росіян на Запоріжжя

«Запорізькій політехніці» – 124 роки: Іван Федоров привітав викладачів та студентів зі святом

«Мрій та Досягай»: стартувала реєстрація на освітню програму для жінок-підприємиць

Увага! Планові вибухові роботи!

Активуйте свою безпеку: в Україні триває Тиждень цифрової грамотності

Від чого залежить якість мобільного зв’язку – дивіться у другому випуску проєкту Мінцифри «Що по зв’язку?»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 288 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області