Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

7 червня у світі відзначається Всесвітній день безпечності харчових продуктів.

7 червня 2022 - 18:35

Засновуючи цей Всесвітній день, ООН прагнула привернути увагу держав до проблем здорового харчування населення, а також якості харчових продуктів.

Але сьогодні, 7 червня 2022 року, ми змушені говорити насамперед про загрозу гострого дефіциту харчових продуктів та голоду у цілій низці країн світу.

Усе – через повномасштабну війну, розв’язану росією проти України. Через блокування наших морських портів, через втрату посівних площ Україна не може в повній мірі виконати свою продовольчу місію та забезпечити сотні мільйонів людей якісною їжею. А світ немає альтернативи нашому продовольству. Адже Україна – світовий лідер: вона 1-ша в світі за експортом соняшникової олії, 2-га – за продажем зерна,  3-тя –ячменю,  4-та – за реалізацією кукурудзи, 9-та – за поставками м’яса.

За даними ООН, кількість тих, хто голодує, за найскромнішими оцінками сягає 323 млн людей. У всьому світі голодна смерть загрожує 49 мільйонам жителям 43 країн світу. Більшість із них залежать від зерна з України, оскільки ми постачаємо його в країни з низьким рівнем доходу та дефіцитом продовольства.

Тому теперішня війна – це не просто війна України за її свободу та незалежність. Це війна України також і за світову продовольчу безпеку та проти голоду. І ми обов’язково у ній Переможемо!

 

За матеріалами Мінагрополітики

Читайте також

Зручно для пацієнта: повідомлення від Електронної системи охорони здоров’я відтепер у Viber

Цифрові лідери громад, реєструйтеся на нову програму CDTO Campus

Як залишатися онлайн під час блекаутів: новий освітній серіал від Дія.Освіта

Старт змін: при Запорізькій ОДА створять молодіжну раду

Французька делегація відвідала Запоріжжя: новий етап франко-української співпраці

«Запоріжжя заручиться підтримкою французьких регіонів», – французький парламентар Габріель Атталь

Український культурний фонд: можливості для реалізації проєктів із меморалізації та комеморації російсько-української війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.02.2025

Упродовж доби окупанти завдали 593 удари по 14 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1099-го дня війни

«Запоріжжя заручиться підтримкою французьких регіонів», – французький парламентар Габріель Атталь

«Україна єдина. Крим – це Україна»: в Запоріжжі провели круглий стіл до Дня спротиву окупації Криму