Під головуванням очільника Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха 31 січня відбулася щотижнева нарада з керівниками структурних підрозділів. Начальниця Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва доповіла присутнім про підсумки роботи Служби у 2021 році. За оперативними даними станом на 01.01.2022 на обліку територіальних служб у справах дітей області перебуває 3726 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування З них сімейною формою виховання охоплено 3219 дітей, або 86,4% від загальної кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2021 році відбулося зменшення показника на 1,4%. У 2021 році набули статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 558 дітей, з них влаштовано до сімейних форм виховання 345 дітей. Всього під опікою та піклуванням громадян перебуває 2542 дитини, за рік під опіку влаштовано 346 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Протягом 2021 року за рішеннями судових органів Запорізької області усиновлено 71 дитину-сироту та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них громадянами України – 63 дитини, іноземними громадянами – 8 дітей. Як розповіла Антоніна Матвєєва, на 01.01.2022 у Запорізькій області функціонує 184 прийомні сім’ї, в яких виховується 377 прийомних дітей, та 58 дитячих будинків сімейного типу, в яких 395 вихованців. Створено 7 дитячих будинків сімейного типу та 10 прийомних сімей. У 2021 році створено 5 сімей патронатних вихователів (Бердянська міська територіальна громада; Запорізька міська територіальна громада; Пологівська міська територіальна громада; Оріхівська міська територіальна громада; Павлівська сільська територіальна громада). Всього в області створено та функціонує 9 сімей патронатних вихователів у 8 територіальних громадах: Плодородненська, Комиш-Зорянська, Веселівська, Павлівська, Пологівська, Запорізька (по одній сім’ї), Бердянська (2 сім’ї) територіальні громади. Протягом 2021 року до патронатних сімей було влаштовано 22 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах. Станом на 01.01.2022 в патронатних сім’ях проживає 17 дітей. За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа у 2021 році розпочато будівництво малого групового будинку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на території Широківської територіальної громади, на ці цілі виділено 10 400,0 тис грн. Придбано 3 приміщення для створення дитячих будинків сімейного типу (2 квартири у м. Мелітополі, 1 будинок у м. Запоріжжі). На це спрямовано 10 876, 2 тис грн державного бюджету та 3 005,3 тис грн коштів місцевих бюджетів (20 %, згідно Порядку розподілу субвенції). У 2021 році 132 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали у власність житло, яке було придбано за рахунок коштів субвенції, перерахованої у 2020 році. За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 2021 року перераховано кошти на відкриті в банківській установі рахунки, 70 особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для придбання житла На території Запорізької області в структурі районних державних адміністрацій, міських, сільських, селищних територіальних громад створено 73 служби у справах дітей. Олександр Старух зазначив, що надзвичайно важливо, щоб права дітей-сиріт було захищено, якнайбільше дітей, що залишилися без батьківського піклування, отримали змогу жити в сімейному оточенні, в атмосфері любові і підтримки. Держава бере під свою охорону кожну дитину-сироту і дитину, позбавлену батьківського піклування. Департамент культури та інформаційної політики