За підтримки Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної державної адміністрації 22 січня, на честь Дня Соборності України, біля церкви Покрови Історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» Національного заповідника «Хортиця», відбувся спільний молитовний захід «Молитва за Україну». У спільному молебені за єдність країни взяли участь єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій Української Православної церкви України, генеральний вікарій, єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви в Україні Ян Собіло, настоятель храму Вірменської апостольської церкви Юсик Нуриджанян, священники ПЦУ. Заступник директора–начальник управління міжнаціональних відносин та охорони культурної спадщини Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної державної адміністрації Павло Мяло привітав учасників спільного знакового заходу. Він зазначив, що саме на острові Хортиця 29 червня 1918 року відбулася панахида за загиблими воїнами УНР: як відомо з історії, 16 квітня 1918 року ударом Кримської групи армії УНР під командуванням полковника Петра Болбочана, за підтримки легіону Українських січових стрільців, більшовики були вибиті з Олександрівська (сучасне – Запоріжжя). Саме панахида 29 червня на Хортиці вважається прологом до Акту Соборності України 22 січня 1919 року. Учасники духовної акції зазначили, що громадяни України можуть бути дуже різними – за національністю, вірою, духовними та культурними традиціями. Але всі ми – громадяни єдиної держави, єдиної Соборної України. Артисти Запорізької обласної філармонії разом з усіма гостями виконали духовний гімн «Молитва за Україну» (музика - Микола Лисенко, слова - Олександр Кониський). Також артисти академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії виконали козацькі пісні та твори українських композиторів. Департамент культури та інформаційної політики