Сьогодні у Запорізькій обласній державній адміністрації відбулась нарада по киснезабезпеченню ковідних лікарень області. Нарада пройшла під головуванням очільника регіону Олександра Старуха. У нараді також взяли участь перший заступник голови ОДА Володимир Шустов та заступниця голови ОДА Злата Некрасова, директор Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич, представники лікарень, у яких будуть розміщені кисневі станції. Зараз у лікарнях Запорізької області відбувається підготовка до встановлення та запуску кисневих станцій. Так, на попередній нараді, яку провів заступник Міністра охорони здоров’я України Богдан Боруховський, була обговорена орієнтовна дата для лікарень України, коли будуть встановлені такі станції. Роботи планується завершити до кінця березня. Олександр Старух та Олексій Кулинич обговорили із представниками лікарень стан справ із встановлення кисневих станцій у лікарнях області. Наразі вже готова вся проєктно-кошторисна документація, ведуться будівельні роботи, проте, процесс суттєво сповільнює залежність від ТОВ Запоріжжяобленерго. Кисень є життєво необхідним для лікування COVID-19. Тому зараз ми маємо звернути особливу увагу на забезпечення киснем усіх лікарень та введення в експлуатацію кисневих станцій, - наголосив Олександр Старух. Крім цього, Олександр Старух нагадав про постанову Кабінету Міністрів, згідно з якою заробітна плата лікарів має становити близько 20 тис грн, а заробітна плата медичних сестер - 13,5 тис грн. Наразі майже усі лікарні області мають можливість сплачувати відповідну суму. Директор Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич, у свою чергу, зауважив, що вакцинація є найбільш ефективним способом у боротьбі з пандемією. Пришвидшення темпів вакцинації значно зменшить навантаження на ковідні лікарні та лікарів під час наступної хвилі пандемії, яка прогнозується на кінець січня. Департамент культури та інформаційної політики