Сьогодні в Запорізькій інфекційній обласній клінічній лікарні медичні заклади області, які надають допомогу хворим на COVID-19, отримали обладнання та витратні матеріали. Очільник Запорізької ОДА Олександр Старух особисто вручив обладнання представникам лікарень. Влада працює над покращенням матеріально-технічної бази медичних закладів. За майже два роки історії з ковідом ми зрозуміли, що потрібно для того, щоб збільшити якість надання послуг. Спочатку ми закуповували ШВЛ, бо зрозуміли, що кисень - це головне. Зараз киснева ситуація покращилася. Ми побачили необхідність в потоковому кисні, тому закупили кисневі станції. Подія в інфекційній лікарні показала, наскільки кисень може бути небезпечний, тому зараз ми використовуємо найсучасніші кисневі системи. У цьому році ми поставили собі за мету забезпечити 100% ліжок у лікарнях киснем та встановити безперебійне киснепостачання в реанімаційних відділеннях. На останній сесії обласної ради депутати підтримали всі питання, які пов’язані з розвитком медичної сфери. Вони виділили кошти - більше 11 мільйонів на підтримку систем. Тому кожна з 24-х лікарень отримає необхідне обладнання та підтримку, - зазначив очільник області. Запорізька обласна рада виділила 11.3 мільйони гривень на придбання розхідних матеріалів для лікарень, що надають допомогу хворим на коронавірус. Цим коштом було придбано: 40 770 кисневих масок, 35 000 канюль назальних для кисневих концентраторів на суму 1 304,84 тисяча гривень; витратних матеріалів для апаратів ШВЛ на суму 3 161,37 тисячі гривень; 116 кисневих концентраторів на 4 292,0 тисячі гривень; 58 інфузоматів (насосів шприцевих інфузійних) на 2 553,0 тисячі гривень. Ці витратні матеріали розподілено між 24-ма закладами охорони здоров'я І та ІІ хвилі, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19. Розподіл здійснено відповідно до кількості укладених декларацій, ліжок, виділених під COVID, та реанімаційних ліжок, виділених під COVID апаратів ШВЛ. Департамент культури та інформаційної політики.